نقد دو نمايشنامه چخوف در فرهنگسراي رسانه

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۳۲
 
 
دومین نشست اتاق تئاتر فرهنگسراي رسانه شنبه (27فروردين) به نقد و بررسی نمایش‌های «مرغ دریایی» و «دایی وانيا» از نوشته‌هاي آنتون چخوف اختصاص دارد.‌ اين نمايش به كارگرداني حسن معجوني در تماشاخانه ايرانشهر به روي صحنه است.\
آنتون چخوف
 
آنتون چخوف
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از فرهنگسراي رسانه، «مرغ دریایی» و «دایی وانیا» از نمایشنامه­های مشهور آنتون چخوف‌اند که به کارگردانی حسن معجونی در سالن­های تئاتر ایرانشهر روی صحنه رفته‌اند.

«مرغ دریایی» داستان جوان هنرمند شوریده­ای به نام ترپلف است که در سال سوم دانشگاه ناگهان درس و مشق را رها کرده و به هنر تئاتر پناه آورده است. او نمایشنامه‌ای غریب نوشته است و می‌خواهد آن را در ساحل دریا اجرا کند. وي رابطه خوبی با مادرش که بازیگر مشهوری است، ندارد.

«دایی وانیا» داستان پروفسور سربریاکوف، دانشمندی میان مایه و متظاهر است که دخترش سونیا و برادرزنش ایوان با جان کندن سال‌هاست ملکی را که او از زن مرحومش به ارث برده است،‌ اداره می‌کنند. 

دومین نشست اتاق تئاتر با حضور حسن معجونی کارگردان، رضا بهبودی، مهدی کوشکی بازیگران، ساسان پیروز مدیر داخلی گروه لیو و امین عظیمی منتقد برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه می‌توانند شنبه (27 فروردین)ساعت 16 به فرهنگسرای رسانه، به نشاني ميدان ولیعصر، ابتدای بلوار کشاورز مراجعه کنند. 

نمایش‌نامه‌ها‌ي «آواز قو»، «استپ» و داستان‌هاي «هنگام سحر»، «استپ، روشنایی‌ها، جشن تولد، زنگ‌ها»، «دیو جنگل»، «افسانه‌ي خسته‌کننده، از دفتر یادداشت یک پیرمرد»، «فراریان ساخالین»، «دوئل»، «زنان»، «اتاق شماره‌ي 6»، «ملخ»، «زوجه»، «در تبعید»، «همسایگان»، «داستان مرد ناشناس»، «زندگی من»، «موژیک‌ها»، «درگاری»، «بانو و سگ ملوسش»، «سه خواهر» و «باغ آلبالو» از مهم‌ترين آثار چخوف‌اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 101092