قاصدك كتاب در ايجاد «نهضت مطالعه مفيد» نقش موثري دارد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۱۴
 
 
رييس مجتمع مطبوعات تخصصي با اشاره به ضرورت ايجاد طرح «نهضت مطالعه مفيد» گفت: قاصدك كتاب با توجه به ظرفيت‌ها و توانايي‌هاي خود مي‌تواند در گسترش فرهنگ كتابخواني نقش به‌سزايي داشته باشد.\
عيسي خندان
 
عيسي خندان
عيسي خندان در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، اظهار داشت: اين طرح با هدف دستيابي به جايگاه ممتاز ايران در جهان از نظر سرانه مطالعه مفيد و بر اساس سند چشم انداز بخش فرهنگ عمومي در افق ايران 1404 مطرح شده است.

وي ادامه داد: ايجاد پيوند مناسب ميان ارتقاي شغلي با سطح مطالعه مفيد و اعتلاي دانش عمومي و تخصصي فرد، از ديگر اهداف نهضت مطالعه مفيد است.

خندان با بيان اين كه قاصدك كتاب راهكاري براي در دسترس قرار دادن كتاب در اختيار مردم است، افزود: كتابفروشي‌هاي سيار (قاصدك‌ها) به عنوان الگوي كتابفروشي‌هاي غيرثابت با حضور در محله‌هاي پرجمعيت، مراكز آموزشي و دانشگاهي و محل‌هاي دورتر از مراكز تجمع كتابفروشي‌ها، امكان دسترسي عموم را به كتاب افزايش مي‌دهند.

وي تصريح كرد: فروش كتاب و نشريات در اين كاروان‌ها بر علاقه‌مندي و نياز بازار تكيه دارد و مراجعه، تقاضاي مشتري و تجربيات كتابفروش به اين انتخاب‌ها جهت مي‌دهند.

به گفته خندان، قاصدك‌ها مي‌توانند علاوه بر كاركرد تك‌واحدي، به صورت تجمعي در محل و زمان معين، شكل نمايشگاهي به خود بگيرند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 100213