حضور لیزا گاردنر در پرفروش‌های نیویورک‌تایمز

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۵
 
 
مجله «نیویورک‌تایمز» به روال معمول هفتگی خود لیست آثار پرفروش را منتشر کرده است. این هفته لیزا گاردنر با داستان «وقتی تو من را می‌بینی» توانست به فهرست پرفروش‌ها راه یابد. علاوه بر این جنین کامینز، نویسنده شناخته‌شده آمریکایی با کتاب «غبار آمریکایی» در رتبه نخست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار دارد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نیویورک‌تایمز، این مجله هر هفته فهرستی از آثار پرفروش خود در بخش‌های داستانی، غیرداستانی، و کودک و نوجوان در هفته پیش رو را منتشر می‌کند. در این مطلب نگاهی به پرفروش‌ترین آثار داستانی این هفته خواهیم داشت.
 
«غبار آمریکایی» نوشته جنین کامینز برای دومین هفته پیاپی موفق شد در جایگاه نخست قرار بگیرد و دلیا اُونز را بعد از مدت‌ها از رتبه اول به پایین بکشاند. در یکی از جذاب‌ترین داستان‌های این فصل لیدیا، شخصیت اصلی کتاب زندگی عادی دارد، مدیر یک کتابفروشی در مکزیک است، با یک خبرنگار ازدواج کرده و فرزند پسری دارد. یک روز مردی وارد کتابفروشی می‌شود و چند کتاب می‌خرد. موضوعی ساده که عواقب فاجعه‌باری به همراه دارد. مرد در واقع مدیر یک گروه تولید و فروش مواد مخدر است و لیدیا تصمیم می‌گیرد کتابی درباره او بنویسد اما اتفاقات بدی که در نتیجه این تصمیم رخ می‌دهد لیدیا و پسرش را رهسپار ایالات متحده می‌کند.

«غبار آمریکایی» در فهرست آثار برتر ماه ژانویه به انتخاب مجله تایم قرار داشت و همچنین درصدر پرفروش‌های آمازون در هفته جاری قرار گرفته است.
 
«جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند» نوشته دِلیا اُوِنز 74 هفته است که در فهرست پرفروش‌ها قرار دارد که رکوردی کم‌نظیر به حساب می‌آید. این هفته کتاب خانم اُونز در جایگاه دوم پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار دارد. داستانی هیجان‌انگیز از روابط انسانی و عشق و تقلای انسانی تنها برای حیات. زنی که سال‌ها به تنهایی در جنگل زندگی کرده است ناگهان متهم به قتل می‌شود و سرنوشتی نامعلوم در انتظارش است.

ریس ویتراسپون، ستاره هالیوود با معرفی این کتاب در فهرست آثار گروه کتابخوانی‌اش نقش زیادی در محبوبیت داستانِ اُونز داشت. این کتاب اخیراً با ترجمه آرتمیس مسعودی و همکاری نشر آموت رخت واژگان فارسی را به تن کرد و وارد بازار کتاب ایران شد.
 
«وقتی تو من را می‌بینی» نوشته لیزا گاردنر در هفته نخست انتشار موفق شد در جایگاه سوم پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گیرد. نیروهای پلیس به دنال قاتل زنجیره‌ای به نام جیکوب هستند که کودکان را می‌رُباید. وقتی مدرک جدیدی پیدا می‌شود نیروی پلیس دچار وحشت می‌شود. کاراگاهان پلیس که فکر می‌کردند بدترین کار قاتل زنجیره‌ای ربودن کودکان و به قتل رساندنشان است می‌فهمند که وحشتناک‌ترین راز قاتل هنوز فاش نشده است. داستان پلیسی جذاب که با تعقیب و گریزهای بسیار همراه می‌شود و خواننده را تا صفحات آخر می‌کشاند.

لیزا گاردنر یکی از نویسندگان پرفروش نیویورک‌تایمز است که با هر کتاب جدید در این فهرست قرار می‌گیرد. از این نویسنده آمریکایی چند کتاب پرفروش مانند «حادثه بعدی» و «سومین قربانی» به فارسی ترجمه و در بازار کتاب ایران موجود است.
 
«گم‌شدگان» نوشته جیمز پترسون و جیمز اُ بورن همچنان در فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار دارد و با گذشت چهار هفته از تاریخ انتشار و با یک پله نزول نسبت به هفته پیش در رتبه چهارم قرار دارد. وقتی اف بی آی از کاراگاه تام مون از میامی درخواست می‌کند برای کمک به حل موضوعی بین‌المللی به خارج از کشور برود با کمال میل نمایندگی شهرش را می‌پذیرد اما وقتی مون قاچاقچی کودکان را در آمستردام دستگیر می‌کند ماجرا پیچیده می‌شود و به پرونده‌ای درباره یکی از اهالی میامی ختم می‌شود.
 
«ادوارد عزیز» نوشته آن ناپالیتانو در هفته نخست انتشار موفق شد در جایگاه دوم پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار بگیرد اما حالا و پس از چهار هفته در جایگاه پنجم قرار دارد. پسری دوازده ساله تنها نجات‌یافته سقوط هواپیما است و همه خانواده‌اش را در این حادثه از دست داده و در تلاش است زندگی جدید شروع کند و تراژدی بزرگ زندگی‌اش را پشت سر بگذارد.
 
برای دیدن فهرست کامل پرفروش‌های این هفته به لینک زیر مراجعه کنید:
 https://www.nytimes.com/books/best-sellers/
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 287022