اعزام ناشران نمایشگاه کتاب فرانکفورت به فستیوال فیلم کن

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۲
 
 
مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت می‌گویند برای دومین بار قصد دارد هیئتی از ناشران و عوامل خود را برای عرضه کتاب در فستیوال فیلم کن اعزام کنند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت می‌گویند برای دومین بار قصد دارد هیئتی از ناشران و عوامل خود را برای عرضه کتاب در فستیوال فیلم کن اعزام کنند. مسئولان آلمانی می‌گویند سال گذشته اولین تجربه این اعزام دستاوردهای مثبتی برای ارتباط بین صنعت فیلم‌سازی و انتشارات کتاب داشته است.
 
این دومین بار است که با حمایت مالی دفتر خارجی فدرال دولت آلمان یک هیئت از ناشران و اعضای کمیته اجرایی نمایشگاه کتاب فرانکفورت به یک فستیوال سینمایی اعزام می‌شوند. امسال ناشران کشورهای آلمان زبان در این تور شرکت خواهند داشت. سال گذشته در میان هیئت اعزامی نمایندگان کشور نروژ حضور داشتند و امسال نیز کانادا به عنوان مهمان افتخاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت به این سفر خواهند رفت.
 
به گفته مسئولان نمایشگاه فرانکفورت در این سفر دو روزه قرار است جلساتی با حضور کارگردانان و تهیه‌کنندگان فیلم برگزار شود که همانطور جلسات مشابهی نیز در نمایشگاه کتاب سال‌های گذشته برگزار شده است. ظاهراً مسئولان آلمانی قصد دارند رابطه ناشران و نویسندگان را با تهیه‌کنندگان سینما بهبود بخشند.
 
یورگن بوس رئیس نمایشگاه فرانکفورت در اظهارنظری درباره این برنامه سفری گفت: رمان‌ها و فیلم‌ها ارتباط تنگاتنگی باهم دارند و در صنعت امروز فیلم‌سازی جهان نمی‌توان این دو را از هم جدا دانست. یک فیلم خوب معمولاً برگرفته از یک داستان خوب است که هر دو تماشاگر را جذب می‌کنند. وی اظهار امیدواری کرد ایجاد ارتباط بین ناشران با عوامل فیلم‌سازی بتواند به پیشرفت دو صنعت کمک کند.
 
به گفته بوس قرار است در نمایشگاه کتاب فرانکفورت در سال 2020 بخش جدیدی با عنوان محتوای فیلم در نمایشگاه افتتاح شود که ناشران کتاب‌های خود را با موضوع سینما در آن بخش عرضه خواهند کرد.
 
فستیوال فیلم کن کشور فرانسه که هر سال اواسط ماه می به مدت 10 روز برگزار می‌شود، به عنوان ویترینی برای فیلم‌های مهم اروپا و جهان است. در این جشنواره حدود 2هزار فیلم بلند سینمایی از 100 کشور جهان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 286583