کتاب خاطرات میشل اوباما ارزشمندترین کتاب سال از نگاه بوک‌سِلر شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۳
, مترجم : سحر حسابی
 
 
مجله بوک‌سِلر اعلام کرد کتاب خاطرات میشل اوباما تحت عنوان «شدن» ارزشمندترین عنوان سال 2018 است زیرا علاقه مردم به خریدن کتاب را افزایش داده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بی‌بی‌سی، کتاب «شدن» نوشته میشل اوباما که چند هفته قبل از کریسمس وارد بازار کتاب شد در صدر فهرست پرفروش‌های مجلات متعددی قرار گرفت و حدود 8 میلیون پوند به فروش رفت.
 
البته «شدن» پرفروش‌ترین کتاب سال گذشته نشد اما فیل جونز، ویراستار مجله بوک‌سلر اعتقاد دارد که در زمان مهمی وارد بازار شد: «از قدیم تاکنون کریسمس زمان خوبی برای کتاب‌هاست زیرا تخفیفات زیادی به مشتریان تعلق می‌گیرد. بیشتر تخفیفات سایت آمازون به آثار نویسندگان سلبریتی اختصاص می‌یابد و ناشران هم حدود 50 درصد به خریداران تخفیف می‌دهند.»
 
جونز می‌گوید این اتفاق اما برای «شدن» رخ نداد و اغلب به قیمت اصلی-25 پوند- به فروش رفت.
 
این کتاب که تجربه میشل اوباما در دوره کودکی، کار، مادر شدن و دوره‌ای را که در کاخ سفید حضور داشت پوشش می‌دهد فراتر از جنسیت و سن به این ماجراها نگاه کرده و توجه مردم جهان را جلب کرده است.
 
جونز می‌گوید: «این موضوع نشان می‌دهد که «شدن» به طور مستقل و بدون کمک کسی موفق شده است و خریداران یا کسانی که این کتاب را هدیه می‌دهند مشکلی با پرداخت قیمت کاملش ندارند.
تعداد فروش نسخه‌های این کتاب که با کمپین‌های میشل اوباما افزایش هم یافت و همچنین قیمت فروش سبب شد «شدن» ارزشمندترین کتاب سال 2018 باشد.
 
مؤسسه نیلسن بوک‌اسکن نشان می‌دهد کتاب میشل اوباما حدود 191 میلیون نسخه و یک میلیارد و 630 میلیون پوند فروش رفت. به نظر می‌رسد انتشارات «پنگوئن رندوم هاوس» موفق شد سود زیادی از این کتاب کسب کند. در سال 2015 و زمانی که این ناشر قراردادی 65 میلیون دلاری با میشل و باراک اوباما برای انتشار کتاب‌هایشان بست خیلی‌ها فکر می‌کردند که چطور این مبلغ قرار است به سبد سرمایه ناشر بازگردد.
 
در سال 2017 «النور اولیفانت کاملاً خوب است» نوشته گیل هانیمن، که برنده جایزه کاستا سال 2016 هم بود، در بخش رمان و «درد دارد: دفتر خاطرات مخفی دکتر ارشد» در بخش آثار غیرداستانی پرفروش‌ترین شدند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270189