۱
 

پنج ویژگی برتر یک تبلت که نویسنده به آن نیاز دارد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳
 
 
امروزه تبلت‌ها امکانات گسترده ای را در اختیار کاربران خود از جمله نویسندگان قرار می‌دهند. اما مهم‌تر از وزن و اندازه ویژگی‌های مهم‌تری وجود دارد . اگر شما نویسنده‌ای هستید که می‌خواهید فعالیت جدی‌تری با یک تبلت داشته باشید، بایدمطمئن شوید ابزاری که به کار می‌گیرید ویژگی‌های استانداردی داشته باشد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)  طبق آخرین تحقیقات دانشمندان و به نقل از سایت اونز پورتر  ( evans porten) بدیهی است که یک نویسنده به تبلتی نیاز داشته باشد که حمل آن به راحتی انجام پذیرد این یکی از مزیت‌های مهم یک تبلت است. اما مهم‌تر از وزن و اندازه، ویژگی‌های مهم‌تری وجود دارد. اگر شما یک نویسنده‌ای هستید که می‌خواهید استفاده‌های جدی‌تری از یک تبلت کنید، شما باید از ویژگی‌های استاندارد ابزاری که به کار می‌برید مطمئن شوید.

1- اندازه صفحه نمایش
اگر شما تاکنون تلاش کرده‌اید مقاله‌ای بلند بخوانید و یا آدرس ایمیلی را در صفحه گوشی خود تایپ کنید، بنابراین شما می‌دانید که این کارها دردسر بزرگی خواهد بود. حتی اگر صفحه نمایش واضح یک گوشی تلفن و صفحه کلیدی که پاسخگو باشد، نمی‌تواند کارآیی یک صفحه نمایش کامل را داشته باشد. اغلب تبلت‌ها در یکی از سه اندازه صفحه نمایش بزرگ هستند: 7 اینچ، 8 اینچ یا 10 اینچ.

در تبلت‌های هفت اینچی خواندن نوشتن و جستجو کردن فعالیت‌هایی است که به راحتی انجام می‌شود، همچنین حمل این تبلت بسیار آسان‌تر است. اما با انتخاب یک تبلت هفت اینچی شما قابلیت‌های بسیار زیادتری را از دست خواهید داد.
 
با تبلت‌های هشت اینچی امکان کار کردن را به راحتی دارید و کارتان را راه می‌اندازد، اما بهترین تبلت برای نویسندگان و رمان‌نویسان تبلت‌هایی است که اندازه صفحه آن‌ها 9 یا 10 اینچی باشد.

2- صفحه کلید یا اتصال با صفحه کلید
هر نویسنده خوب به شما خواهد گفت که بازخورد لمسی از یک صفحه‌کلید فیزیکی، قسمت مهمی از خلق این فرآیند(داستان) است.  شاید باورتان نشود، اما تنها سرعت تایپ نیست که حائز اهمیت است. هماهنگی میان کلیک‌هایی که می‌کنید وجود دارد تا شما در قسمت‌های مورد نظر توانایی‌تان را به کار ببرید و بهترین کار را انجام دهید.

بسیاری از بهترین تبلت‌ها این روزها با یک کیبوردی تعبیه شده‌اند که به بدنه متصل است.

بهترین تبلت‌ها برای تایپ کردن این روزها دارای یک صفحه کلیدی است که به بدنه تبلت متصل می‌شود. تبلت‌های دیگری شاید آپشن‌های اضافی‌تری را به صورت خدمات جانبی به صفحه کلید خود متصل کرده باشند. اگر ابزار شما نمی‌تواند یک صفحه کلید واقعی را در اختیار بگیرد احتمالا برای نوشتن مناسب نیست.

3- اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارها
اگر شما مانند بیشتر افراد هستید و تنها می‌خواهید از تبلت‌ها برای بازی‌ها و دیدن فیلم‌های یوتوب استفاده کنید، تقریبا با هر نوع تبلتی تمام این کارها را می‌توانید انجام دهید؛ اما اگر بخواهید نوشته‌های واقعی را در تبلتتان بنویسید باید زمانی را برای دریافت اپلیکیشن مورد نظر خود بگذرانید که تبلتتان با آن برنامه سازگار باشد. برای مثال فیلم‌نامه‌نویسان از اپلیکیشن «درفت فاینال» استفاده می‌کنند که در حال حاضر فقط در سیستم عامل آی‌فون و آی‌پد اجرا می‌شود.
 
همچنین مجموعه‌ای از نرم‌افزارها و برنامه‌های نوشتاری عالی برای اندروید و اپل و ویندوز وجود دارد. فقط باید مراقب باشید که برخی برندهای نرم‌افزاری در هر سیستم عاملی اجرا نمی‌کند و باید برنامه خاص خود را داشته باشند. اما ممکن است تبلت‌هایی هم وجود داشته باشد که هیچ قابلیتی برای برنامه‌های نوشتن و نویسندگی را نتواند اجرا کند.

4- قابلیت خواندن
اگرچه احتمال دارد یک کتاب‌خوان الکتریکی برای یک نویسنده مناسب نباشد، شما باید مطمئن شوید که به کتابخانه و روش‌هایی برای خواندن کتاب دسترسی دارید.
 
بسیاری از بهترین تبلت‌ها در سیستم عامل IOS  و اندروید به شما دسترسی به کتابخانه‌های الکتیریکی و اپلیکیشن آن را می‌دهد این کتابخانه یکی از بزرگترین این مجموعه‌ها است.  این تبلت‌ها با وضوح بالاتری صفحه کتاب و مطالب را نشان می‌دهند که  کیفیت و کنتراست عالی دارد.

5- عمرباتری
خبر خوب اینجاست که تبلت‌ها اساسا یک باطری با عمر طولانی‌تر از لب تاپ‌ها در طول استفاده‌های سنگین دارند. اما همه آن‌ها شرایط یکسانی ندارند.

عمر باتری در تبلت برای خواندن طولانی و نوشتن فصل‌ها باید طولانی باشد. تبلت‌ها شبیه لب‌تاپ نیستند و در حین‌ وصل شدن به برق و شارژ شدن کارآیی کامل ندارند. بنابراین وقتی که شما در یک کافی‌شاپ کار می‌کنید و تبلتتان را شارژ می‌کنید ممکن است تمام کارآیی خود را نداشته باشد.
 
امروزه تبلت‌ها حدود نه ساعت عمر باتری دارند و بهترین آن‌ها در یک بار شارژ کردن تا 15 ساعت هم عمر می‌کنند. اگر فعال هستید و از تبلت‌ها زیاد ستفاده می‌کنید روی نه ساعت کارکردن آن حساب باز کنید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 265221
 


 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۶-۲۹ ۰۰:۵۵:۴۷
ترجمه نیاز به ویراستاری دارد. (226849)