پرفروش‌های هفته دوم ژوئن؛

حضور چهار کتاب تازه‌نفس در میان پرفروش‌ها

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۷
, مترجم : سحر حسابی
 
 
مجله «نیویورک‌تایمز» به روال معمول هفتگی خود لیست آثار پرفروش را منتشر کرده است. این چهار نویسنده در هفته نخست انتشار آثارشان موفق شدند به فهرست پرفروش‌ها راه یابند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نیویورک‌تایمز، این مجله هر هفته فهرستی از آثار پرفروش خود در بخش‌های داستانی، غیرداستانی، و کودک و نوجوان را منتشر می‌کند. در این مطلب نگاهی کوتاه به پرفروش‌ترین آثار داستانی هفته دوم ژوئن خواهیم داشت.
 
«بیگانه» نوشته استفن کینگ دو هفته است که در صدر پرفروش‌های «نیویورک‌تایمز» قرار دارد و علاقه مخاطبان به آثار کینگ را اثبات می‌کند. جسد پسرکی در وسط شهر پیدا می‌شود. آثار انگشت و همچنین شواهد حکایت از گناهکاری شهروندی محبوب به نام تری میتلند دارد. تری پدر دو دختر و مربی است. کارگاه آندرسون که روزی پسرش را برای آموزش به کلاس تری می‌برد، دستور دستگیری‌اش را صادر می‌کند. تحقیقات ادامه می‌یابد و پرسش‌های زیادی مطرح می‌شود. کینگ در کتاب جدیدش تنش زیاد و تعلیقی غیرقابل‌تحمل خلق می‌کند. به نظر می‌رسد تری میتلند انسان خوبی است، اما آیا شخصیت جدید کینگ دارای دو چهره مختلف است؟ جواب این سؤال خواننده را شوکه خواهد کرد، زیرا استفن کینگ تنها انسان روی زمین است که خوب می‌داند چطور مخاطبانش را پای کتابش میخکوب کند.
 
«پناهگاه آماده» نوشته نورا رابرتز در هفته اول انتشارش توانست در جایگاه دوم قرار گیرد و اثر جدید دنیل استیل را کنار بزند. شهروندان پورتلند به سینما می‌روند و با اتفاقی وحشتناک روبه‌رو می‌شوند و عده‌ای خلافکار به سمت آن‌ها شلیک می‌کنند. بازماندگان این حادثه راه‌های مختلفی را برای کنار آمدن با این حادثه انتخاب می‌کنند. یکی وکیل می‌شود، دیگری سعی در فراموش کردن این خاطره دارد، و فردی دیگر احساساتش را روی بوم نقاشی نشان می‌دهد. یکی از بازماندگان راهی برای بهبودی نمی‌یابد و درمی‌یابد هیچ جای امنی ندارد و فقط باید انتظار شرایط بهتر را بکشد.
 
«روح خاکستری» نوشته کلیو کاسلر نیز در هفته نخست انتشار به فهرست پرفروش‌ها راه یافته و در رده سوم قرار گرفته است. شم و ورمی، زن و شوهری که تلاش می‌کنند ماشین رولز رویس کمیابی را که ناگهان ناپدید شده، بیابند و این موضوع زندگی‌شان را در مخاطره قرار می‌دهد.
 
«مرگ خانم وستاوی» نوشته روث ویر داستانی دیگر است که در هفته اول انتشار در فهرست پرفروش‌های «نیویورک‌تایمز» و در رده چهارم قرار گرفته است. یک فالگیز نامه‌ای دریافت می‌کند که به او خبر می‌دهد صاحب ارث زیادی از یکی اقوام دور شده است.
 
«رفت و برگشت به ماه» نوشته کارن کینگزبری نیز در هفته اول انتشار در جایگاه پنجم پرفروش‌های «نیویورک‌تایمز قرار گرفته است. داستان مردی که در یک بمب‌گذاری مادرش را از دست می‌دهد و تلاش می‌کند با ارتباطش با یکی از بازماندگان خانم این حادثه تراژدی غم‌انگیز از دست دادن مادرش را به دست فراموشی بسپارد.
 
برای دیدن فهرست کامل پرفروش‌های هفته دوم ژوئن به لینک زیر مراجعه کنید:
 
https://www.nytimes.com/books/best-sellers/hardcover-fiction/?action=click&contentCollection=Books&referrer=https%3A%2F%2Fwww.nytimes.com%2Finteractive%2F2018%2F03%2F23%2Fbooks%2Freview%2Fbest-sellers-promo-for-front-copy2.html®ion=Body&module=CompleteListLink&version=Fiction&pgtype=Reference
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 262146