بهترین کتاب‌های سال 2017 میلادی از نگاه بیل گیتس

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰
 
 
بیل گیتس، صاحب و موسس شرکت مایکروسافت در مطلبی که وبلاگش منتشر کرده، مطالعه کتاب را تفریح اصلی‌ خود دانسته و پیشنهاد مطالعه پنج کتاب محبوبش در سال 2017 میلادی را به مخاطبانش داده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از سی‌ان‌بی‌سی-بیل گیتس، موسس و صاحب شرکت مایکروسافت می‌گوید کتاب خواندن تفریح اصلی‌اش است و تقریباً هر سال 50 کتاب مطالعه می‌کند.

وی در مطلبی که در وبلاگش منتشر کرده، می‌نویسد: «همیشه کتاب را برای برآورده کردن کنجاوی‌ام خوانده‌ام. به نظرم کتاب‌ها، مرجع اصلی ملاقات افرادی هستند که دانستن نظرشان درباره موضوعات مختلف ضروری است.»

بیل گیتس در همین مطلب، بهترین کتاب‌هایی که در سال 2017 میلادی مطالعه کرده را برای مخاطبانش معرفی کرده است.
- «بهترین کاری که از برما برمی‌آمد»/ نوشته تی بویی
این کتاب نوعی خاطرات تصویری نویسنده است که درباره خانواده و مهاجرت بحث کرده است. بیل گیتس می‌گوید خواننده در این کتاب می‌تواند روش‌های زندگی و والدین بودن در حین مهاجرت را یاد بگیرد. داستان کتاب مهاجرت خانواده‌ای اهل ویتنام در سال 1978 را روایت می‌کند.

- «اخراج شده: فقر و سود در شهر آمریکایی» / نوشته متیو دسموند
بیل گیتس نوشته؛ که اگر می‌خواهید درک صحیحی از فقر و دلایل بروز آن در جوامع داشته باشید این کتاب را مطالعه کنید. متیو دسموند استاد جامعه شناس دانشگاه هاروارد به خوبی داستان هشت خانواده در شهر میلواکی را بررسی می‌کند. بیل گیتس می‌گوید این کتاب به زیبایی نوشته شده و نمی‌توان نوشته‌هایش را فراموش کرد.

- « مرا باور کن: خاطره‌ای از یک عشق، مرگ و جوجه‌های جاز »/ نوشته ادی ایزارد
همانطور که بیل گیتس در نقد این کتاب نوشته است، ادی ایزارد کمدین و بازیگر آمریکایی مشکلات دوران کودکی‌اش را به خوبی برای مخاطب تعریف کرده است. وی در کودکی مادرش را از دست می‌دهد و مجبور می‌شود برای ادامه زندگی با چالش‌های بسیاری مبارزه کند. گیتس اعتقاد دارد بازیگر آمریکایی به خوبی توانسته در کتابش احساساتش را همانطور که در صحنه بازی می‌کند برای مخاطب روایت کند.

- «هواخواه» / نوشته ویت تان نگوین
گیتس درباره این کتاب می‌نویسد؛ «اکثر کتاب‌هایی که درباره جنگ ویتنام خوانده بودم و تمام فیلم‌هایی که درباره این جنگ دیده بودم، همگی از نقطه نظر آمریکایی روایت شده بود ولی این کتاب با زبان یک جاسوس دوجانبه کمونیست روایت شده است که رمان جاسوسی بسیار عالی محسوب می‌شود. نویسنده به خوبی از نگاه یک ویتنامی جنگ میان آمریکا و کشورش را روایت کرده است و اینکه یک ویتنامی باشی و بتوانی برای دو طرف جاسوسی کنی.»

- «تاریخچه انرژی و تمدن» / نوشته واکلاف اسمیل
 
گیتس نویسنده کتاب را یکی از نویسنده‌های محبوبش توصیف کرده  و می‌گوید: اسمیل در این شاهکار به طور دقیق و با جزئیات کامل درباره تاریخچه رشد تمدن و نقش سوخت در آن بحث کرده است. صاحب شرکت مایکروسافت در ادامه نوشته است:«خواندن این کتاب زیاد هم آسان نیست، ولی در پایان متوجه می‌شوید که اطلاعات زیادی درباره تمدن و انرژی کسب کرده‌اید. »
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 255171