​یک پنجم بریتانیایی‌ها اسمی از نویسندگان به گوش‌شان نخورده است

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۳
 
 
نظرسنجی‌ها در بریتانیا نشان می‌دهد که یک پنجم شهروندان این کشور حتی اسم یک نویسنده از نویسندگان ادبیات انگلیسی را نشنیده‌اند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، بزرگرتین نویسندگان در تاریخ مدرن بریتانیا به ترتیب عبارت هستند از ویلیام شکسپیر، چارلز دیکنز و جی‌کی رولینگ.
 
شبکه‌ی کوارتز در گزارشی نوشته است با 2 هزار شهروند بزرگسال بریتانیایی برای انجام این نظرسنجی مصاحبه شده که نتایج آن در برخی موارد شگفت‌انگیز است.
 
75 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند در شش ماه گذشته چیزی را مطالعه کرده‌اند که ربطی به کارشان نداشته و می‌توان آن را جزو ادبیات قلمداد کرد.
 
70 درصد از شهروندان بریتانیا معتقدند ادبیات در مواقعی که آنها دچار استرس می‌شوند به آنها آرامش می‌دهد. با این حال 15 درصد نیز گفته‌اند برای آنها بسیار سخت است که ادبیات را بفهمند.
 
وقتی از آنها پرسیده شده که اسم یکی از نویسندگان مرده یا زنده را بگویند 20 درصدشان قادر به یادآوری اسم هیچ نویسنده‌ای نبوده  است.
 
آنها گفته‌اند نمی‌دانند یا مطمئن نیستند یا به خاطر نمی‌آورند.
 
در بین بقیه‌‌ی شهروندان که به این سؤال پاسخ داده‌اند به ترتیب نام‌های شکسپیر، دیکنز و رولینگ بیشترین نام‌هایی بوده‌اند که به ذهن آن‌ها رسیده است.  
 
بعد از این نویسنده‌ها کسانی که بیشتر از بقیه به ذهن شهروندان متبادر شده وودی آلن، دی‌پاک چوپرا ، روبی واکس و استفن اسپیلبرگ بوده است.
 
اسم تنها دو نویسنده‌ی غیرانگلیسی به یاد شهروندان بریتانیایی آمده که آنها زادی اسمیت و هاروکی موراکامی بوده‌اند. یک درصد آنها را به خاطر آورده‌اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 245944