«روزجهانی کتاب» فرزندانمان چه لباس‌هایی بپوشند؟ / بهترین لباس‌ها 50 پوند جایزه می‌گیرند

27 بهمن 1393 ساعت 17:53

روز جهانی کتاب – 5 مارس 2015 - هر بچه‌ای که بهترین ایده لباس پوشیدن از نوع کتابی را به نمایش بگذارد، 50 پوند جایزه دریافت می‌کند.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در «روزجهانی کتاب» در انگلیس که رخداد بزرگ فرهنگی-کتابی محسوب می‌شود پسران و دختران اعضای ویژه این مراسم بوده و با گرفتن کوپن مخصوص (1 پوند در انگلیس و 1.5 پوند در ایرلند) می‌توانند کتاب‌های خود را بعضاً رایگان و یا با تخفیف‌های گسترده دریافت کنند.

مدیریت این رخداد امسال در نظر دارد به هر بچه‌ای که لباس مناسب این مراسم را با تم کتابی بپوشد در مراسم موسوم به National Book Tokens جایزه 50 پوندی هدیه دهد.

گفتنی است روز جهانی کتاب یا «روز جهانی کتاب و روز کپی‌رایت» با مدیریت یونسکو،بیست و سوم آوریل هر سال برگزار می‌شود اما در انگلیس و ایرلند اولین پنجشنبه ماه مارس (امسال 5 مارس) را روز جهانی کتاب نام‌گذاری کرده و باهدف توسعه کتاب‌خوانی، نشر و احترام به کپی‌رایت به صورت جشنواره سراسری برگزار می‌کنند.

همچنین روز دوم آوریل هم‌زمان با روز تولد هانس کریستین اندرسن – نویسنده نامدار ادبیات کودک – روز جهانی کتاب کودک نام‌گذاری شده است.

باهم برخی ایده‌های لباسی کودکان را در این روز مرور می‌کنیم.
 


کد مطلب: 218208

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/fa/doc/gallery/218208/1/روزجهانی-کتاب-فرزندانمان-لباس-هایی-بپوشند-بهترین-لباس-ها-50-پوند-جایزه-می-گیرند

ایبنا
  http://www.ibna.ir