ورود «یوزپلنگ کوچک» به کتابفروشی‌های شاهرود

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۹
 
 
چهارمین اثر تصویرگری فاطمه قربانی، مربی هنری مرکز فرهنگی، هنری شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شاهرود با عنوان «یوزپلنگ کوچک» منتشر شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، قربانی در این باره گفت: نویسنده این مجموعه داستانی، زینب حبیبی است و این اثر از سوی انتشارات آوای چلچله چاپ شده و تکنیک آثار کتاب نیز به سبک دودلینگ (خط و بافت) و تصویرسازی این مجموعه در ۲۰ فریم تهیه شده‌ است.

وی در ادامه افزود: دودلینگ، هنری سرگرم‌کننده و در واقع نوعی طراحی است که در آن تصویرگر تلاش می‌کند افکار خود و آنچه ذهن شلوغش را به‌هم ریخته، در طرح‌هایی درهم و برهم به تصویر درآورد.

قربانی یادآور شد: این هنر به یک سرگرمی‌ کودکانه می‌ماند که با طرح آنچه در ذهن تصویرگر است، محیطی سرگرم‌کننده به‌ وجود می‌آورد که گاه با نقاشی‌های کودکان قابل مقایسه است. دودلینگ در واقع نوعی تمرین خط‌خطی کردن و راه حلی تصویری است که به هیچ تخصص و پیش‌زمینه‌ی آموزشی نیاز ندارد.

وی افزود: تصویرگر در این سبک از طراحی، تمرکز اصلی را بر پیاده‌کردن افکار و احساسات خودش دارد و تصویرها بیش‌تر شامل صفحاتی شلوغ هستند و بیننده را میخکوب می‌کنند و از جزئیات ریز و درشتی تشکیل می‌شوند و گاهی هم به شکل انتزاعی هستند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279986