عرضه «هفتاد و دو آموزه عاشورایی» در کتابفروشی‌ها

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۲
 
 
«هفتاد و دو آموزه عاشورایی» اثر سیدمحمد شفیعی مازندرانی از سوی انتشارات «کتاب جمکران» به چاپ رسید.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، شفیعی مازندرانی در تازه‌ترین تألیف خود به درس‌ها، عبرت‌ها و نکات آموزنده واقعه عاشورا پرداخته است.

«هفتاد و دو آموزه عاشورایی» حاصل تحقیقات این پژوهشگر در واقعه عاشوراست که با نگاه در روایات و احادیث مربوط به آن واقعه در 72 بخش با ذکر روایت‌های تاریخی و احادیثی از امام حسین (ع) آموزه‌های مختلفی را تببین و تشریح کرده است.

کتاب «هفتاد و دو آموزه عاشورایی» با زیرعنوان «دستورالعمل‌هایی در باب سبک زندگی اسلامی: شامل رهنمودها و احادیث مختلف حضرت ابی‌عبدالله‌الحسین(ع)» تالیف شده است.

نویسنده در مقدمه کتاب می‌گوید: «این کتاب حاوی 72 پیام از سالار شهیدان جهان به‌عنوان آموزه‌های عاشورایی است که درباره هر کدام به شرح کوتاهی پرداخته‌ایم تا دست‌مایه ناچیزی باشد برای محققان و مبلغان عاشورایی.»
 
در بخشی از کتاب می‌خوانیم:
«یکی از آموزه‌های عاشورا آشکار شدن سرانجام‌هاست. تاریخ اسلام گواه ظهور بسیاری از عاقبت‌هاست و قیام کربلا نیز شاهد آشکار شدن عاقبت بسیاری از مسلمانانِ به ظاهر مؤمن است. گاهی ظاهر زندگی، گواه بر ایمان و پارسایی و تقوا و گاهی بر عکس آن است؛ ولی حقیقت امر این است که آشکار شدن سیمای باطنی افراد به‌طور ناقص در عالم برزخ و به‌صورت کامل در عالم آخرت انجام می‌پذیرد؛ البته جهاد و شهادت در راه خدا نیز گاهی عرصه تجلی واقعیت‌هاست. در کربلا عده‌ای خوش‌عاقبت و عده‌ای بدعاقبت نمایان گشتند. عده‌ای مورد لعن و نفرین و تعدادی نیز مورد مرحمت تاریخ و مردم قرار گرفته‌اند.»
 
چاپ نخست «هفتاد و دو آموزه عاشورایی» از سوی انتشارات «کتاب جمکران» در قم با 582 صفحه و قیمت 72 هزار تومان به چاپ رسیده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279967