«فرهنگ لغات بانکداری و مالی» منتشر شد؛

کلیدواژه‌هایی برای ارتباطات موفق مالی و بانکداری در سطح جهان

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
 
 
کتاب «فرهنگ لغات بانکداری و مالی»، پنج هزار و 700 واژه اساسی در زمینه‌های بانکداری، سرمایه‌گذاری، بورس، اوراق بهادار و مالی بین‌المللی را در اختیار علاقه‌مندان این حوزه قرار می‌دهد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نظام مالی و بانکداری در سطح بین‌المللی، هرروزه شاهد تحولاتی در عرصه‌های مختلف است و نکته قابل توجه این است که البته در این تحول، همه کشورها به یک میزان سهم نداشته‌اند. اما برای عقب نماندن از این گردونه رقابت، باید علاوه بر پذیرش و استفاده از سیستم‌های جدید و علم روز در این حوزه، با زبان بین‌المللی در این میدان بزرگ نیز آشنا باشیم تا بتوان در ارتباطات مالی و بانکداری و سرمایه‌گذاری موفق‌تر عمل کرد. زبان انگلیسی، مانند بسیاری موارد دیگر در این حوزه نیز زبان محوری و معیار بوده و فراگیری آن و به‌ویژه آشنایی با اصطلاحات و واژگان تخصصی، یک اصل برای موفقیت بیشتر به‌شمار می‌رود. 

کتاب «فرهنگ لغات بانکداری و مالی» با گردآوری ابراهیم امانی تازه‌کند محمدیه که به‌تازگی از سوی انتشارات جنگل، جاودانه به بازار نشر عرضه شده، شامل پنج هزار و 700 اصطلاح و لغت تخصصی برگرفته از مقالات روزنامه‌ها و مجلات مالی معتبر از سراسر جهان است. ابراهیم امانی، اصطلاحات و لغات موجود در این اثر کتاب را در مدت سه سال گردآوری و در برخی موارد، اصطلاحات به‌صورت توصیفی بیان شده تا مخاطب به راحتی مفهوم آن‌ را درک کند.


این نسخه به دلیل دارا بودن تعداد زیادی مفهوم تخصصی تعریف شده از یک کلمه، می‌تواند راهنمای مناسبی در یافتن تخصصی‌ترین مفهوم یک عبارت بانکی یا مالی باشد.
 
«Dictionary of BANKING and FINANCE»، «collegiate dictionary»، «فرهنگ توصیفی اصطلاحات پول و بانکداری و مالیه عمومی» اثر حسن گلریز و «فرهنگ بازرگانی» تالیف و ترجمه محمد راسترو، منابع اصلی مورد استفاده برای تدوین کتاب حاضر هستند.
 
در بخشی از مقدمه کتاب به قلم نویسنده آن آمده است: «یادگیری زبان، زندگی روزمره افراد را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد و کمک می‌کند احساسات، خواسته‌ها و پرسش‌های خود را به جهان پیرامون بیان کنیم. کلمات، حرکات و لحن برای نشان دادن طیف گسترده‌ای از احساسات و نیازمندی‌ها استفاده می‌شود. پژوهش‌ها در دنیای کسب‌وکار نشان می‌دهد که ارتباط بین کسب‌وکارها در جوامع مختلف به‌واسطه زبان (انگلیسی) برقرار می‌شود. در جامعه جهانی که محتواهای آموزشی و علمی تولید شده در جهان اغلب به‌صورت زبان انگلیسی می‌باشد، برای ایجاد ارتباط تجاری بین‌المللی و برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان و شرکت‌ها، تسلط و آشنایی به این زبان بین‌المللی، اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند. این فرهنگ لغت با دارا بودن بیشترین معانی از کلمات و اصطلاحات تخصصی در حوزه بانکی و مالی، می‌تواند راهنمایی مناسب برای درک مطالب تخصصی در این حوزه باشد. این فرهنگ لغت برای رشته‌های مالی، بانکداری و بازرگانی توصیه می‌شود.»
 

نخستین چاپ کتاب «فرهنگ لغات بانکداری و مالی» در 212 صفحه با شمارگان 500 نسخه به بهای 50 هزار تومان از سوی انتشارات جنگل، جاودانه راهی بازار نشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278699