روایتی از یک «اقامت اجباری» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۱
 
 
نمایشنامه «اقامت اجباری» نوشته امیرحسین مصلی طی روزهای گذشته منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ نمایشنامه «اقامت اجباری» با طراحی جلد اردشیر رستمی از سوی نشر افراز عرضه شده‌ است.

داستان این نمایشنامه درباره معلمی است که چندین نسل از دانش‌آموزان یک دهکده را تربیت کرده‌ است؛ اما عاقبت به دلیل نافرمانی نسبت به بخشنامه‌ای پیرامون آموزش کشتن گنجشک‌ها به کودکان، به جرم تخطی از فرامین شورا در مدرسه‌ای که خود بنا کرده محصور می‌شود؛ مامورانی که وظیفه نگهبانی از این معلم را برعهده دارند هر کدام روزی از شاگردان او بوده‌اند و همین موضوع باعث می‌شود تا چالش‌هایی اخلاقی میان آنها به وقوع بپیوندد؛ معلم که در این اقامت اجباری برای همکاری با شورا توسط ماموران تحت فشار است، به طور پنهانی از گنجشکی زخمی نیز نگهداری می‌کند که ناگهان... .»

پیش از این نیز امیرحسین مصلی کتاب «و این حرمان مانایی ندارد» را در حوزه رسانه تالیف کرده بود؛ اما کتاب «اقامت اجباری» اولین تجربه این روزنامه‌نگار در حوزه ادبیات محسوب می‌شود.

در بخشی از پیشگفتار این کتاب آمده‌ است:
«اقامت اجباری» در ناکجاآبادی بی‌زمان به وقوع می‌پیوندد. با وجود آن‌که این اثر دارای رویکردی واقع‌گرایانه است، شاید در نگاه نخست انتزاعی و استعاری قلمداد ‌شود؛ اما... .»

نمایشنامه «اقامت اجباری»، اثر امیرحسین مصلی با طراحی جلد اردشیر رستمی در 96صفحه و به‌بهای 20هزار تومان از سوی نشر افراز منتشر شده است. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278412