«عشق در برابر عشق» به چاپ پنجم رسید

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۱
 
 
«عشق در برابر عشق» ننوشته «امید کوره‌چی» به چاپ پنجم رسید.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، رمان «عشق در برابر عشق» با محوریت شخصیت امام حسن مجتبی (ع) شکل گرفته ولی اشاره مستقیمی به زندگی امام دوم شیعیان ندارد.

این داستان درباره زندگی جوانی است به نام هرمز که عاشق دختری از اشراف عرب شده است و خانواده دختر عرب، مهریه را ترور امام حسن مجتبی (ع) تعیین می‌کنند. هرمز با امام حسن مجتبی (ع) آشنا و به خدمت ایشان می‌رسد و مابقی قصه زندگی او شکل می‌گیرد.

در بخشی از رمان می‌خوانیم:
«بعد از چند بار خواستگاری بالاخره کار از حرف به عمل کشید. قرار شد هرکدام توانست برتری‌اش را در رزم و تیراندازی ثابت کند، برنده این ماجرا باشد و حالا ابن‌نمیر در کشاکش مسابقه تازه شک کرده بود که این ترفند می‌بایست از سوی ربیعه به پدرش القا شده باشد؛ چه او از برتری رزمی هرمز اطمینان داشت. یاد لحظه‌ای افتاد که با مطرح‌شدن کفایت جنگاوری، بی‌هوا عصبیّت قبیله و قومش تحریک شد و بدون درنگ پیشنهاد مسابقه را پذیرفت و جاهلانه خود را در دامی انداخت که از سوی معشوق پهن‌شده بود، معشوقی که دل در گرو عشق دیگری داشت و اکنون در لحظه حساس کمان‌کشی، این افکار همچون موریانه‌های سرخ، تنه پوسیده اراده‌اش را می‌جویدند و او را از عاقبت این نبرد ابلهانه می‌ترساندند.»

چاپ پنجم رمان «عشق در برابر عشق» اثر امید کوره‌چی در 280 صفحه با قیمت 29 هزار تومان توسط نشر کتابستان معرفت روانه کتابفروشی‌ها شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277412