نسخه‌ای طبیعی برای قرار گرفتن در بهترین وضعیت سلامتی

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۶
 
 
کتاب «بهترین دارو، خود شما هستید!»، نسخه‌ای برای قرار گرفتن در بهترین وضعیت سلامتی را پیش‌روی انسان قرار می‌دهد. به باور فردریک سالدمان، کاهش وزن و بهبود تغذیه و فعالیت بدنی منظم، می‌تواند همه‌چیز را تغییر دهد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «بهترین دارو، خود شما هستید!»، بهار 98 از سوی انتشارات البرز به بازار کتاب آمد. فردریک سالدمان این اثر را در 10 فصل با عنوان‌های «رهایی از اضافه وزن»، «بدنتان را به تکاپو وادارید»، «خوابتان را بهبود ببخشید»، «رهایی از دردسرهای روزمره: مشکلات گوارشی، انواع حساسیت‌ها...»، «مبارزه با بیماری‌های عفونی و مراقبت از کودکان»، «آشنایی با رفتارهای نجات‌بخش و محافظت‌کننده»، «شکوفایی جنسی»، «از میان بردن استرس و افسردگی»، «مغز خود را پرورش دهید» و «جذب، روشن‌بینی، درمان‌های اسرارآمیز...» نوشته و سعیده بوغیری آن‌ را به فارسی ترجمه کرده است.
 
با روش‌های طبیعی به درمان بیماری‌ها بپردازیم
سالدمان در مقدمه کتابش بیان می‌کند: «من، با نوشتن این کتاب خواستم نسخه‌ای را در اختیار شما قرار بدهم که در صورتی‌که به مطب من مراجعه می‌کردید، شاید هرگز جرئت نوشتن آن‌ را نداشتم، خواستم روشی را با شما در میان بگذارم تا با آن، در بهترین وضعیت سلامت قرار بگیرید و خود به درمان خود بپردازید... ما با استفاده از روش‌های طبیعی، می‌توانیم به دست خود، در برابر بسیاری از بیماری‌ها از خود محافظت کنیم و به درمان آن‌ها بپردازیم.

اگر بخواهم محتوای این کتاب را به چیزی تشبیه کنم، چاقوی سوییسی را برمی‌گزینم؛ چندکاره است و امکان روبه‌رو شدن آنی و عملی با هرگونه وضعیتی را فراهم می‌کند. هدف من این است که به شما نشان دهم چطوری می‌توانید از دل بیماری‌ها عبور کنید و با ابزارهایی که در دسترستان قرار دارد، از خود محافظت کنید. تا به شما کمک کنم، مدت درازی در سلامت کامل زندگی کنید.»

آب گیلاس، خواب‌آور طبیعی
«پژوهشگران انگلیسی به‌تازگی آثار اعجاب‌انگیز آب گیلاس را در به‌خواب رفتن نشان داده‌اند. آب گیلاس، با افزایش میزان ملاتونین که شب‌ها ترشح می‌شود، پا به میدان می‌گذارد و آهنگ خوابیدن را سهولت می‌بخشد. داوطلبان دریافتند تنها دو بار نوشیدن آب گیلاس در روز و هربار به میزان سی‌میلی‌لیتر، خوابشان پس از یک هفته، بیست و پنج دقیقه افزایش پیدا کرد. کیوی نیز اثر جالبی در این مورد نشان می‌دهد. من به‌جای خواب‌آورها، شربت کیوی و آب گیلاس را برای گذراندن شبی آرام، به شما توصیه می‌کنم، زیرا داروهای خواب‌آور، خوابی دل‌ناپذیر و بیداری همراه با خماری به همراه دارند.»
 

یکجانشینی ممنوع!
«وقتی درمی‌یابیم نشستن کمتر از سه ساعت در روز، امید به زندگی را افزایش می‌دهد، به فکر فرو می‌رویم! بنابراین، من به دوستداران تلویزیون توصیه می‌کنم برنامه‌های مورد علاقه خود را در حال پدال زدن بر روی دوچرخه ثابت تماشا کنند. اگر باید زمان زیادی را در حالت نشسته بمانید، در فواصل منظم از جایتان بلند شوید و چند دقیقه‌ای بیرون از اتاق قدم بزنید. اگر در خانه هستید، لباس‌ها را بر روی طناب پهن کنید. وان حمام را برق بیندازید، کاشی‌ها را تمیز کنید. خلاصه کلام، همیشه فعالیتی بدنی را با حالتی ثابت ترکیب کنید. این کارها مدت زندگی در سلامت را به‌گونه‌ای چشمگیر افزایش می‌دهد. پژوهشگران بر این واقعیت تاکید داشتند که در حالت نشسته، عضله‌های ساق پا و ران‌ها غیرفعال و به این ترتیب، در اختلال سوخت‌وساز قند و چربی سهیم هستند.»
 
ذهن خود را احیا کنید
«مغز این قابلیت را دارد که چنانچه در جریان روزمرگی نیفتاده باشد، از خواب بیدار و قدرتمند شود. عادت‌ها و تکرارها، حکم سمی ویرانگر را برای قابلیت‌های ذهنی فرد دارند. سرعت تفکر، حافظه و هوش به تغییر نیازمندند، زیرا تغییر، سوخت حیاتی اعتمادپذیر و پیشرو بودن و عدم افول گریزناپذیر در طول زمان است. بیماری‌های تخریب‌کننده دستگاه اعصاب، مصائب حقیقی هستند که پیوسته رو به افزایش‌اند. چه تعداد افراد، با افزایش سن، به تخریب کارکردهای ذهنی دچار می‌شوند و خشک شدن مغز خود را به‌عنوان جبر قضا و قدر می‌پذیرند؟ درست در همین زمان است که کارکردهای یاد شده، برخلاف کارکردهای سالم، عمل می‌کنند: یعنی در مدارهای روزمره و تکراری می‌افتند، گویی می‌خواهند از خود محافظت کنند.

درست در همین محافظت است که خود را در معرض خطر قرار می‌دهند. نبود خطرات کوچک روزمره، سهولت بیش از اندازه کارهای معمول، نبود امور پیش‌بینی نشده و روابط اجتماعی تازه، در واقع خطراتی حقیقی به‌شمار می‌روند. جامعه امروزی هر روز در حال کاستن تلاش و تقلا از زندگی مردم است: آسانسور، خودرو، خوراک‌هایی که همواره کم‌انرژی‌تر می‌شوند، همه و همه برای کاهش فعالیت‌های بدنی و نیز تلاش‌های ذهنی به‌وجود آمده‌اند.»
 
نخستین چاپ کتاب «بهترین دارو، خود شما هستید!» در 308 صفحه با شمارگان 300 نسخه به بهای 39هزار تومان از سوی انتشارات البرز راهی بازار نشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277304