آب داروی شگفت‌انگیز طبیعت

با شگفت‌انگیزترین ماده حیات مهربان‌تر باشیم
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲
 
 
نورالدین آیرملو مولف کتاب «آب بهترین داروی طبیعت»، معتقد است که آب داروی شگفت‌انگیز طبیعت برای موجودات جهان هستی است. آب، آئینه جان و روان است. تلاش کنیم با آن به‌عنوان یک ماده بی‌ارزش برخورد نکنیم.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «آب بهترین داروی طبیعت» نوشته نورالدین آیرملو؛ دارنده مدرک دکترای منابع آب از دانشگاه آنکاراست که تالیف کتاب‌های «حریم منابع آب» و «رازهای آب‌ درمانی» را نیز در کارنامه علمی دارد.  
 
آیرملو در ابتدای اثر حاضر، در پاسخ به این پرسش که «چرا این کتاب را نوشتم؟»، آورده است: «وضع نابسامان این سیاره آبی که نقطه بسیار کوچکی در میان منظومه‌ها و کهکشان‌های بی‌نهایت جهان هستی است، خیلی نگران‌کننده است؛ گرمایش زمین، تغییر اقلیم، آتش گرفتن وسیع جنگل‌ها، نابودی زنجیره‌های زیست‌محیطی، افزایش تبخیر و تعرق، جهش ویروس‌های خطرناک، تنش‌ها و بحران‌های آبی، تسریع در روند تکثیر حشرات، افزایش دوبرابری طوفان‌های اقیانوسی خطرناک، خودکشی دسته‌جمعی آبزیان بزرگ. در صد سال گذشته نیمی از جنگل‌های داخل آب، 40درصد یخ‌های قطبی، درصد از مرجان‌ها، هشتاد درصد از توچال‌های کلیمانجارو از بین رفته است. هر سال حدود 13میلیون از زمین‌های کشاورزی قدرت کشت خود را از دست می‌دهد. یک‌چهارم از پستانداران، یک‌هشتم پرندگان و یک‌سوم آبزیان در حال نابودی هستند.
 
روزانه پنج هزار نفر در اثر آلودگی آب می‌میرند. سه میلیارد نفر از مردم جهان در معرض خطر ابتلا به بیماری‌هایی هستند که از طریق آب منتقل می‌شود. سالیانه 4میلیون کودک در اثر آلودگی آب می‌میرند، هنوز از هر 10نفر در جهان، 4نفر به آب بهداشتی سالم دسترسی ندارند.
 
مشاهده و پژوهش ده‌ها هزار اقیانوس، دریا، تالاب، باتلاق، رودخانه، قنات، آبشار، آبفشان، چاه و ... که در استان‌های کشور و سایر کشورهای جهان و همنشینی و گفت‌وگو با صدها دانشمند علوم آب و سایر علوم و پزشکان برجسته ایرانی و خارجی و مدیریت صدها گزارش و پژوهش‌های علمی در چندین دهه گذشته در زمینه آب و تلاش بی‌وقفه در یادگیری علوم، من را وادار کرد از دانسته‌ها و دانش خود مشعلی فروزان سازم برای رهائی انسان‌های رنجور و افسرده و بیمار و غمگین، تا با روشنائی آن دانایی، زیبائی، آرامش، شادابی و سلامتی را تجربه نمایند و به دیگران بیاموزند.»
 
این نویسنده و پژوهشگر ارشد حوزه منابع آب، بر این باور است که آب داروی شگفت‌انگیز طبیعت برای موجودات جهان هستی است. آب، آئینه جان و روان شماست. تلاش کنید با آن به‌عنوان یک ماده بی‌ارزش برخورد نکنید، چون در این‌صورت آن نیز به کمک سلامتی شما نخواهد شتافت. می‌گویند آب خیلی چیزها را فهمیده و در مقابل آن واکنش زیبا یا زشت نشان می‌دهد. پس یک لیوان آب را بردارید، با شادابی و عشق به آن بنگرید و به یاد آورید که شما بی‌نظیرترین، اختصاصی‌ترین و شگفت‌انگیزترین ماده حیات را در دست دارید که از همه جواهرات و سنگ‌های قیمتی و مایعات شفابخش بالاتر است. سعی کنید دعا بخوانید و یا شعری زیبا و عاشقانه را زمزمه کنید، سپس در حالی‌که از آن چشم برنمی‌دارید، جرعه جرعه و با آرامش کامل نوش جان کنید. لحظه‌ای بعد احساس شور عشق و سرزندگی و نعمت سلامتی، سراسر وجودتان را فراخواهد گرفت.

 


آب و تعادل انسان
 مساله مهمی در تعادل بدن انسان وجود دارد که دانشمندان زیادی ده‌ها سال است که در این مورد تحقیق و تحلیل می‌کنند. تعادل انسان نیز بستگی به تعادل یون‌های سدیم و پتاسیم دارد. اصولا قسمت اعظم یون‌های پتاسیم باید در داخل سلول و قسمت اعظم یون‌های سدیم باید در مایع بین سلولی باشد. اما به هر دلیلی ازجمله تشنگی، گاهی وقت‌ها این تعادل به‌هم می‌خورد، یعنی تعدادی از یون‌های پتاسیم خارج می‌شوند و تعدادی از یون‌های سدیم وارد سلول می‌شوند. فرض کنید سلول یک قلعه است و پتاسیم اهالی قلعه و سدیم غریبه‌های اطراف قلعه هستند. اگر بخواهیم حیات قلعه حفظ شود، باید اکثریت با اهالی باشد. حال اگر خودی‌ها خارج شوند و غریبه‌ها از بیرون وارد قلعه شوند، زنگ خطر به صدا درمی‌آید و تعادل امنیت قلعه به‌هم می‌خورد. بله مکانیزم پیچیده‌ای که بدن با آن خودی‌ها (پتاسیم) را از بیرون به داخل و دشمنان یعنی سدیم را به خارج سلول هدایت می‌کند که مجددا تعادل را برخوردار کند، نیاز به آب کافی دارد. پس آب، عامل اصلی تعادل یون‌‌های سدیم و پتاسیم و در نهایت عامل اساسی تعادل بدن است. حرکت‌ها، مکانیزم‌ها، فعالیت‌های آب در بدن از پیچیده‌ترین، زیباترین و شگفت‌انگیزترین پدیده‌های آفرینش است.
 
آبِ حیات، افسانه نیست
 دکتر هنری کوانادا؛ برنده جایزه نوبل و پدر علم فیزیک مایعات و شاگردش، مجموعا در مدت 90 سال تحقیق در مورد آبِ حیات، آن‌را پیدا کرده و توانستند حتی آن‌ را بسازند، اما نوع مصنوعی آن بسیار ناپایدار بود. آبِ حیات کشف شده، در منطقه هونزا در بخشی از هیمالیا که مردمان این منطقه بین 120 تا 140 سال عمر می‌کنند، قرار دارد. از خواص این آب، متفاوت بودن نقطه جوش، نقطه انجماد و میزان کشش سطحی و ویسکوزیته آن با سایر آب‌هاست. در این آب‌ها، موادی کریستالوئیدی ساخته می‌شود که بسیار شبیه مایع بین سلولی بدن است که بدن این مایع را می‌سازد، اما این آب با همین خاصیت وارد بدن می‌شود. کشش سطحی آن 45 دنیس بر سانتی‌متر است (این عدد در آب معمولی، 74 می‌باشد). این عامل باعث موثر بودن آن در آبرسانی به سلول‌ها و دفع بیشتر سموم از بدن می‌شود. بعد از کشف این آب، هجوم بی‌رویه مردم جهان، متأسفانه باعث آلودگی و تغییرات خواص این آب شد. چرا ما در ایران؛ سرزمین آب‌های درمانگر و شفابخش، دنبال مایه حیات نگردیم.
 
نخستین چاپ کتاب «آب بهترین داروی طبیعت» در 108 صفحه با شمارگان 500 نسخه به بهای 20 هزار تومان، بهار 98 از سوی انتشارات اطهران با همکاری انتشارات شایسته، راهی بازار نشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277015