«من منشی نیستم»

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۴
 
 
کتاب «من منشی نیستم» نوشته آرزو زحمت‌بران روزنامه‌نگار اصفهانی توسط نشر ایده پردازان چکاد، چاپ و راهی بازار نشر شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، آرزو زحمت‌بران نویسنده این اثر درباره آن، گفت: این کتاب نخستین هند بوک متمرکز با رویکرد بازشناسی و ابزار دست ورزی برای مسئولین دفاتر و کارمندان بخش اداری است که به رشته تحریر درآمده است.

این دانش‌آموخته رشته روابط عمومی و مدیریت فرهنگی با اشاره به اینکه مسئول دفتر، بازویی قوی و غیرقابل جایگزین برای مدیر، مسئول آرامش ذهنی و افزایش نظم در بازخوردهای راهبردی یک سازمان است، ادامه داد: هر زمان مدیری حتی در ظاهر دچار شلختگی و آشفتگی عجیبی است، جلساتی را بی‌هدف برگزار می‌کند و در واقع آن را از دست می‌دهد و در گفت‌وگو مجهز به اطلاعات نیست، مطمئن باشید ضعف بزرگی در دفتر کار خود دارد.

وی یادآور شد: چه‌بسا بسیاری از نامه‌ها و تلفن‌های بی‌جواب، تصمیمات بی‌اثر و دستورات غلط، تنها ضعف یک مدیر را نه از نظر شخصیتی و فردی، بلکه در تهیه بهترین ابزارهای انضباطی که وظیفه مستقیم مسئول دفتر است، نشان می‌دهد.

نویسنده کتاب «من منشی نیستم»، گفت: این کتاب شش فصل دارد که عناوین آن‌ها به ترتیب عبارت است از: «مسئول دفتر کیست و مسئولیت دفتری چیست؟»، «ارتباطات، انواع آن و اهمیت آن»، «نوشتن بهترین راه‌حل برای تصمیمات بزرگ است؛ من در سازمانم این‌چنین یاری می‌رسانم»، «دور هم جمع می‌شویم تا مشکلات‌مان را حل کنیم؛ مفهوم جلسات را درک کنید»، «صورت ما در مواجهه با مخاطبان‌مان چگونه باشد؟» و «تشریفات؛ من یک مسئول دفترم و از تشریفات سر درمی‌آورم.»

زحمت بران ادامه داد: هنر برقراری ارتباطات میان فردی در هر کسب‌وکاری رشد می‌کند و وجه رقابتی و تشخصی یک سازمان تلقی می‌شود. چه‌بسا مخاطبان بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌هایی که فعالیت مشابهی دارند، تنها برای رعایت اصولی خاص که می‌توان به آن پرستیژ سازمانی گفت شركت مورد نظر را انتخاب می‌کنند.

وی در پایان گفت: مسئولان دفاتر به ‌عنوان نوک پیکان این شروع ارتباط اهمیت زيادی دارند که با نگاهی به ابعاد مختلف این موقعیت شغلی در این کتاب مطمئناً به این درک خواهیم رسید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 274023