شوالیه کوری که چشمانی جادویی دار

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۸
 
 
جاناتان اکسیه با آن‌که سن و سال زیادی ندارد، از او به عنوان یکی از موفق‌ترین نویسندگانی یاد می‌کنند که داستان‌های ترسناک و عجیب و غریب می‌نویسد. این نویسنده آمریکایی کانادایی تاکنون جایزه‌های زیادی را هم به خود اختصاص داده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، در بین شخصیت‌ها و قهرمان‌های داستان‌هایی که برای نوجوانان نوشته می‌شود، قهرمانی هم هست که یتیم و بی‌سرپرست و بی‌پناه است و با شجاعت و جسارت و استعدادی که دارد، تبدیل به قهرمان می‌شود. این قهرمان در کتاب «پیتر نیمبل و چشمان شگفت‌انگیز» علاوه بر این که یتیم است، کور هم هست. جاناتان اکسیه در وجود قهرمان داستانش استعدادهای مرموز و توانایی‌های جادویی می‌گذارد و او را با قهرمان‌ای مشابه دیگر متمایز می‌کند. این ترفندی است که قهرمان اصلی این رمان خیلی زود طرفدران زیادی پیدا می‌کند.


«پیتر نیمبل و چشمان شگفت‌انگیز» داستان یتیم ده ساله کوری است که عمری سرگرم یادگیری دزدی است. جاناتان اکسیه داستانی پر راز و رمز را در فضایی فانتزی خلق می‌کند. روایت او از این کودک آن قدر جذاب است که خیلی زود توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کرده است و در رده کتاب‌های پرفروش قرار گرفته است. پیتر نیمبل با چشم‌های جادویی که دارد با دستیار وفادار خود به شکل درهم آمیخته‌یی از اسب و گربه درمی‌آید. او می‌خواهد تقدیر واقعی‌اش را کشف کند و در این کشف و جستجو، ماجراهای شگفت انگیز و جادویی زیادی سر راهش قرار دارد. پیتر نیمبل، از فروشنده دوره‌گرد مرموزی در یک بعد از ظهر جعبه‌یی می‌دزد که در این جعبه سه جفت چشم جادویی قرار دارد. یک جفت از این چشم‌ها او را به جزیزه‌یی مخفی می‌برد. در این جزیره به او ماموریت ویژه‌یی محول می‌شود و او در یک سفر خطرناک به قلمرویی ناپدیدشده پا می‌گذارد و جان کسانی را که به او نیاز دارند نجات می‌دهد.

«پیتر نیمبل و چشمان شگفت‌انگیز» در ایران نیز مورد توجه ناشران قرار گرفته است و تاکنون ترجمه‌های دیگری از آن روانه بازار شده است.

«پیتر نیمبل و چشمان شگفت‌انگیز» با ترجمه بیتا ابراهیمی در نشر پیدایش با قیمت 51000 تومان در قطع رقعی کوچک با 500 نسخه منتشر شده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 271203