مشاور عالی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در افتتاحیه نمایشگاه کرمان:

کتاب‌ خواندن باید به اولویت و نیاز خانواده ایرانی تبدیل شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۸
 
 
هفدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان با حضور مسئولان استانی و وزارتی افتتاح شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از کرمان, ساعتی پیش و با حضور نماینده عالی وزازت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از نویسندگان مترجمان و پژوهشگران ، هفدهمین نمایشگاه بزرگ ناشران ایران در کرمان افتتاح شد .

این نمایشگاه از امروز ۱۹ آبان ماه با عرضه بیش از ۵۰ هزار عنوان کتاب و با حضور ۶۴۴ و ناشر و نمایندگی انتشاراتی تا ۲۴ آبان ماه آماده بازدید علاقمندان است.

امسال و در این دوره از نمایشگاه همزمان چهارمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های استان نیز افتتاح شده است.

برگزاری نشست‌های جنبی جشن امضا و رونمایی کتاب و شب‌های شهرستان‌های استان از جمله برنامه‌هایی است که در ایام برگزاری نمایشگاه اجرا می‌شود.

در مراسم افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه کتاب محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از  لزوم اهمیت و توجه جامعه به فرهنگ کتاب و مطالعه سخن گفت.

وی گفت که همه برنامه‌هایی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به تبع آن ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها با محوریت و موضوع کتاب برگزار می‌کنند، فراخوانی برای توجه به کتابخوانی و سوق دادن اذهان جامعه به مطالعه است .

محمدمهدی احمدی مشاور عالی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب کرمان گفت: باید تلاش شود تا کتاب خواندن جزو اولویت‌ها و نیازهای هر خانواده قرار گیرد و خریدن کتاب در سبد خانوارها قرار گیرد.

مشاور عالی وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  با بیان این که اعمال دینی ما دو وجه دارد که یک بخش آن ظاهری است و نماد می‌شود، افزود: بخش دیگر آن جنبه باطنی دارد که محتوای اعمال و اثرگذاری آن بااهمیت است.  آن چه که ما را به بخش محتوایی و باطنی اعمال دین می‌رساند مطالعه و کتابخوانی است.

احمدی با بیان این که مطالعه کتاب معرفت دینی جامعه را افزایش می‌دهد و جامعه تنها به ظواهر اکتفا نمی‌کنند گفت: رشدیافتگی و بالندگی جامعه به مطالعه است.

وی با اشاره به این که کم بودن میزان مطالعه در جامعه اسلامی باعث تاسف است گفت: دلیل کم بودن میزان مطالعه در کشور ما فرهنگی نیست و مشکل ما نگاه به کتاب است.

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت ارشاد با بیان این که کتاب باید در سبد خانواری مردم قرار بگیرد تصریح کرد: زمانی که چنین اتفاقی در جامعه و خانواده‌ها بیفتد، در آن سبد هر چقدر هم کتاب گران شود مردم آن را خرید می‌کنند.

این نمایشگاه تا ۲۴ ابان ماه هر روز و از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ اماده بازدید علاقه‌مندان است .
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267351