سید عباس صالحی از «داستان باکلاس» رونمایی کرد

سایت ویکی ادبیات به دست محسن جوادی افتتاح شد
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۶
 
 
در مراسم اختتامیه یازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد از سایت ویکی ادبیات و «داستان باکلاس» رونمایی شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در مراسم اختتامیه جایزه ادبی جلال آل احمد که هم اکنون در کتابخانه ملی درحال برگزاری است، سایت ویکی ادبیات افتتاح شد.

محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با رونمایی از این سایت گفت:امیدوارم از این لحظه که ویکی ادبیات شروع به فعالیت می‌کند راه را بر تحریف تاریخ ادبیات ایران که دغدغه جلال بود، ببندد و زمینه مشارکت و حضور همه ادب دوستان این سرزمین را در نگارش تاریخ ادبیات ایران فراهم کند.

وی افزود: با ارتباط به این باور که همه چیز را همگان دانند تشکر می‌کنم از نویسندگانی که با پشتکار این سایت را پربارتر خواهند کرد. از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که همیشه پشتیبان این گونه کارهاست وحمایت می‌کند تشکر می کنم. همچنین از دوستان بنیاد تشکر می‌کنم و امیدوارم که روزی این سایت به بزرگترین منبع ادبیات تبدیل شود.

مهدی قزلی مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی نیز گفت: ویکی‌های زیر مجموعه خیلی طول می‌کشد تا اماده شوند اما همکاران من و با کمک دکتر جوادی در کمتر از دو ماه موضوع را به مرحله مدخل نویسی رساندند. کاری که در نمونه‌های داخلی و شبیه به آن ۱۵، ۱۶ ماه طول می‌کشد.

در بخش دیگری از این مراسم از کتاب «داستان باکلاس» به دست سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رونمایی شد.

این کتاب به قلم ابراهیم زاهدی مطلق مصاحبه با ۱۳ نفری است که کارگاه داستان نویسی داشته‌اند. اسامی این افراد عبارت است از: راضیه تجار، مهدی یزدانی خرم، فیروز زنوزی، ابوتراب خسروی، احمد شاکری، محمدحسن شهسواری، احمد دهقان، مجید قیصری، جواد جزینی، سیامک گلشیری، حسین فتاحی، حمید رضا شاه آبادی و ابراهیم حسن بیگی.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 266760