داستان‌های بدری مشهدی از «شهر بدون پلاستیک»

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۳
 
 
«شهر بدون پلاستیک» عنوان جدیدترین رمان بدری مشهدی است که از سوی انتشارات فنی ایران ( کتاب‌های نردبان) منتشر شده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «شهر بدون پلاستیک» عنوان جدیدترین رمان بدری مشهدی است که از سوی انتشارات  فنی ایران (کتاب‌های نردبان) برای نوجوانان راهی بازار کتاب شده است. این کتاب روایت محله‌ای است که نوجوانان آن برای پیروزی در یک مسابقه، تخطی از کلیشه‌ها را آغاز می‌کنند.

نوید نوجوانی است که با انتشار اخطاریه‌های محیط‌زیستی در محله‌ی خود دردسرهایی را برای خانواده و اطرافیان رقم می‌زند. این نوجوان که قصد دارد برای یک جایزه مبارزه کند‌، تلاش برای آگاه‌سازی عموم مردم از خطرات تولید و استفاده از پلاستیک را آغاز می‌کند.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «هیچ کاری سخت تر از اسم گذاشتن نیست. بیچاره پدر و مادرهایی که چندتا بچه دارند! چطوری برای همه ی بچه‌هایشان اسم پیدا می‌کنند؟ من اگر یک بچه هم داشته باشم، فکر نکنم بتوانم برایش اسم پیدا کنم. با سهیل و نادر و سعید کلی فکر می‌کنیم و کل کل می‌کنیم تا بالاخره اسم گروهمان را می گذاریم گروه «سربازان زمین». از کودکان سبز که بهتر است.»

 این اثر که پیش‌تر در جشنواره سپیدار نیز تقدیر شده؛ مناسب گروه سنی 6 تا 12 سال است.

بدری مشهدی از نویسندگان کودک و نوجوان است از دیگر آثار او می‌توان به «تسخیرشدگان جزیره بادیان» اشاره کرد که رتبه اول مسابقه پرنده آبی را کسب کرده است.

انتشارات  فنی ایران ( کتاب‌های نردبان) کتاب «شهر بدون پلاستیک» را با قیمت 8 هزارتومان منتشر کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 264975