اولین رمان حسین رسول زاده منتشر شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۳
 
 
اولین رمان حسین رسول زاده، شاعر، نویسنده و منتقد ادبی منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «پایان نامه» نخستین رمان رمان رسول‌زاده است که از نیمه دوم دهه هفتاد به‌عنوان منتقد ادبی حضوری داشت و نقدهای او در مجلات ادبی و بعدها به صورت کتاب به چاپ رسید.

رسول زاده در رمان «پایان نامه» داستان عشقی را روایت می‌کند که از دل فراموشی باززنده می‌شود. داستان دلدادگی یک دانشجوی ترم آخر ادبیات و یک استاد پا به سن گذاشته. داستان در سه زوایه روایت شکل می‌گیرد. عشقی که خیلی زود به ازدواج «ختم» می‌شود و در لحظاتی که آخرین نفس‌هایش را می‌کشد، با ابتلای مرد به فراموشی بار دیگر زنده می‌شود. رد پای نظریه‌های ادبی را به‌خوبی می‌توان در اولین رمان حسین رسول زاده بود.

از رسول زاده پیش از این چند کتاب منتشر شده است. «به سوی خواننده‌ی مطلوب مبتلا به بی‌خوابی مطلوب» اولین کتاب او بود که در سال ۱۳۸۰ در انتشارات نیم نگاه منتشر شد. «نقد و دیوانگی» مجموعه سه مقاله و دو گفت‌وگو، دیگر کتاب نظری رسول زاده بود که در سال ۱۳۸۸ توسط انتشارات فرهنگ ایلیا به چاپ رسید.

دو مجموعه شعر رسول زاده نیز با نام‌های «کسی نخواند، این شهرها برای اوست» و «واژه‌ها خواب می‌بینند» به ترتیب در سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۴ از سوی دو انتشارات پیام امروز و بوتیمار به چاپ رسید.

همزمان با انتشار رمان «پایان نامه» نیز مجموعه‌ای از کلمات قصار به قلم رسول زاده با عنوان «تاملات ناگهانی« از سوی انتشارات حکمت کلمه به چاپ رسید.

رمان «پایان نامه» را نشر هونار در ۱۱۲صفحه و با قیمت ۱۰ هزار تومان منتشر کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 263996