​شفیعی با کفش‌هایی که زمانی گاو بودند به کتابفروشی رفت

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۱
 
 
مجموعه شعر «کفشم زمانی گاو بوده» سروده کمال شفیعی به دست نوجوانان رسید.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مجموعه شعر «کفشم زمانی گاو بوده» سروده کمال شفیعی از سوی سوی انتشارات پیدایش برای نوجوانان منتشر شده است.
 
کمال شفیعی درباره این مجموعه شعر به ایبنا گفت: «کفشم زمانی گاو بوده» مجموعه‌ای جذاب و متفاوت با نگاهی نو و مضامین تازه و بکر نوجوانانه است که از سوی انتشارات پیدایش منتشرش شده است.
 
این شاعر افزود: این کتاب مشتمل بر 60 شعر سپید است. این اشعار در فضایی خلاقانه با نگاهی متفاوت، به مضامین و فضاهایی جدید که مورد علاقه نوجوان امروز است، می‌پردازد.
 
شفیعی گفت: تلاش کردم این شعرها با فضای فکری نوجوان امروز قرابت و نزدیکی داشته باشد. در حقیقت با نگاه به تفکر خلاق نوجوان امروز این شعرها را سرودم.
 
در یکی از اشعار این کتاب می‌خوانیم:
«بهار
نامزدی دارند
تابستان
عاشقند
پاییز حنابندان‌شان است
زمستان
با لباس سفید
به خانه بخت می‌روند
برگ‌های باغچه را می‌گویم»
 
 

کمال شفیعی، شاعر نوجوان، در سال 1347 در همدان متولد شد. وی آثاری در حوزه کودک و نوجوان در کارنامه خود دارد. از آن‌جمله می‌توان به «می‌خواهم دست به كار بزرگی بزنم»، «مانند گنجشک»، «عمو نوروز و دست‌های کوچک دعا» و «درس قشنگ لبخند»، «گربه یك مهندس است»، «مورچه‌های پاپتی»، «هر گلابی یك چراغ» و «ابرها مسافرند» اشاره کرد. شفیعی همچنین آثاری مانند «گوزن‌های پا به ماه» و «به یکزبان عاشق می‌شویم» را نیز در حوزه بزرگسال منتشر کرده است.
 
انتشارات پیدایش، مجموعه شعر «کفشم زمانی گاو بوده» را در قالب 60 صفحه با شمارگان 500 نسخه و قیمت 90 هزار ریال منتشر کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 263564