ورود «طاووس‌ها» به بازار کتاب

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۰
 
 
مجموعه داستان «طاووس‌ها» نوشته اُهنری با ترجمه لیدا طرزی از سوی انتشارات کتاب نیستان به تازگی منتشر شده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) بر اساس اعلام روابط عمومی انتشارات کتاب نیستان، مجموعه داستان «طاووس‌ها» نوشته اُ هنری منتشر شد.

مجموعه داستان «طاووس‌ها» دربرگیرنده گزیده‌ای از داستان‌های کوتاه برگزیده جایزه ادبی اُ. هنری در سال ۱۹۸۹ است که با ترجمه لیدا طرزی منتشر شده است. این داستان‌ها از میان آثاری انتخاب شده‌اند که شانس دریافت این جایزه را در این سال داشته‌اند و با انتخاب سردبیر کتاب و به رسمی صد ساله در قالب کتاب گردآوری شده است و کتاب نیستان نیز این آثار را در قالب مجموعه‌ای صد جلدی در دست ترجمه و انتشار دارد.

در میان آثار این مجموعه می‌توان نام‌هایی را دید که حضور آنها در آن دوران و خوانش آثاری از آنها در این کتاب می‌تواند در حکم راهنمایی برای چگونگی طی طریق در مسیر نویسندگی به شمار بیاید و به نوعی سیر شکل‌گیری اندیشه و جهان داستانی آنها را برای علاقه‌مندان به آنها روشن سازد.

این مجموعه را می‌توان راوی بخشی ویژه از ادبیات و جهان آمریکایی در زمان خود تصور کرد که از منظر تنوع و افسون‌گری و نیز جلوه‌گر بودن تم و شیوه روایت بسیار با یکدیگر متفاوت هستند. در واقع این رنگارنگی جهان داستانی نویسندگان این آثار نمایی است از رنگارنگی جامعه و جهان فکری که این داستان‌ها در آن در حال شکل‌گیری بوده است و نیز باور متنوع مخاطبانی که این آثار را در دست مطالعه قرار می‌دهند و از آن تأثیر می‌پذیرند.


ویژگی داستان‌های این مجموعه را باید در مواجهه رازآمیز آنها با مخاطبان‌شان جست‌وجو کرد. جایی که در آن مخاطب نمی‌تواند مدعی باشد که می‌داند در داستان و جهان فکری نویسنده قرار است با چه مساله‌ای روبرو شود. هر یک از داستان‌های این مجموعه به تنهایی جهانی رویایی و عجیب را پیش چشم شما قرار می‌دهند که تا آنی قبل از روبرو شدن با آنها درباره‌شان هیچ تصوری نداشته‌اید. «طاووس‌ها» به این اعتبار کتابی است شگفت که در غافلگیر گردن مخاطب خود دست بازی دارد و هرلحظه برای او جلوه‌ای تازه را رو می‌کند.
این کتاب همچنین روایتی است از نویسندگان و صاحبان اندیشه‌ای که بسیار زود راه خود را از جریان بدنه داستان‌نویسی در آمریکا و جهان جدا کردند و شاید از این منظر نیز بتوان به این اندیشید که چگونه نوشتن و چگونه اندیشیدن در دنیای نویسندگی می‌تواند از صاحب یک اثر، شخصیتی ماندگار بسازد و چهره‌ نویسنده را دگرگون کند.

مجموعه داستان «طاووس‌ها» نوشته اُ هنری با ترجمه لیدا طرزی در 188 صفحه و قطع رقعی به قیمت 19000 تومان از سوی کتاب نیستان به تازگی منتشر شده است.

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 262061