مشابه «خاطرات یک بچه چمن» به بازار آمد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۰
 
 
نخستین جلد از مجموعه 7 جلدی «تیم بازنده» با عنوان «آدم گاهی اشتباه می‌کنه» از سوی کتاب‌های زرافه منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «آدم گاهی اشتباه می‌کنه» نخستین عنوان از مجموعه 7جلدی «تیم بازنده» است که به قلم استفان پاستیس نوشته و تصویرسازی شده است. و کتاب‌های زرافه، واحد کودک و نوجوان انتشارات سیمای شرق آن را با رعایت حق کپی رایت با ترجمه مریم فتاح‌زاده منتشر کرده است.

استفان پاستیس از همان کودکی عاشق نقاشی بود و چاره دردش نقاشی کشیدن بود. همین عشقش به نقاشی باعث شد تعداد زیادی کتاب مصور خلق کند. مجموعه«تیم بازنده» یکی از آن‌هاست که جلد نخست آن 25 اکتبر 2013 منتشر شد. استفان این مجموعه را با الگو گرفتن از مجموعه پرطرفدار «خاطرات یک بچه چلمن» نوشت.

شخصیت اصلی این مجموعه که از پرفروش‌ترین کتاب‌های فهرست نیویورک‌تایمز بوده است، پسربچه‌ای بازیگوش و بامزه به نام تیم است که دست‌نوشته‌های طنزآمیزش در این کتاب ارائه شده است. تیم پسری معمولی نیست، دوست صمیمی‌اش یک خرس قطبی به نام «بزرگ» است. علاوه بر این او آژانس کارآگاهی دارد و پرونده‌های مختلفی را دنبال می‌کند. از بررسی پرونده‌ گم شدن شکلات‌های دوستش تا مقابله با دختری که او هم ادعای کارآگاهی دارد از جمله ماجراهایی است که تیم و دستیارش بزرگ را درگیر قصه‌های خنده‌داری می‌کند که برای گروه سنی کودک سرگرم‌کننده و آموزنده است.
 
آموزش‌ مهارت‌های اجتماعی و اقتصادی به کودکان از جمله موضوعات مطرح شده در این مجموعه کتاب‌هاست. تیم، شخصیت اصلی داستان به دنبال کسب درآمد و آموزش مهارت‌های مختلف برای رونق کسب‌و‌کار کودکانه‌اش است. نحوه مواجه تیم با مشکلاتش در رابطه با دوستان، مدرسه، خانه، خانواده و  پیدا کردن راه‌حلی خلاقانه به سبک خودش، خوانندگان کتاب را می‌خنداند و به کودکان ابزاری برای پیروزی بر مشکلات‌شان پیشکش می‌کند.

 

کتاب‌های زرافه به زودی جلد دوم و سوم این مجموعه را نیز منتشر خواهد کرد.

واحد کودک و نوجوان انتشارات سیمای شرق، کتاب «آدم گاهی اشتباه می‌کنه» را در قالب 268 صفحه با شمارگان هزار و 100 نسخه و قیمت 230 هزار ریال منتشر کرده است. 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261975