۱
 

بوکسورهای تهرانی در یک رمان

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۰
 
 
رمان «ماه در بلندا» آکنده از شوری جنون آمیز است و جذابیت‌های خاص خودش را برای خواندن دارد. به واسطه مشت زن بودن چند شخصیت داستان، فضای نسبی جامعه بوکس تهران در آن دیده می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «ماه در بلندا» نوشته سید علی معصومی(مهرزاد)، قصه مرد جوان مشت زنی است، که در ابتدای نوجوانی درگیر دلدادگی سودایی و دور و درازی می‌شود که تا امروزِ داستان به درازا کشیده و تمام شئون زندگی او را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

ماجرا در شهر تهران می‌گذرد و تعدادی از محله‌های شهر مثل کن، شهران، امیرآباد، انقلاب، درکه و شهرری، و همچنین بسیاری از مکان‌ها و نشانه‌های شهری در آن دیده شده‌اند. علاوه بر آن نویسنده در دو بخش از داستان یک‌بار به شهر قم و یکبار هم به روستای سنگ ده سر می‌زند.
همچنین به واسطه  مشت زن بودن چند شخصیت داستان، فضای نسبی جامعه بوکس تهران در آن دیده می‌شود.

 رمان «ماه در بلندا» آکنده از شوری جنون آمیز  است و جذابیت‌های خاص خودش را برای خواندن دارد.

این کتاب اولین اثر نویسنده‌ایست که با وجود بیش از پانزده سال پیشینه  نوشتاری، برای چاپ آثارش عجله به خرج نداده و تلاش داشته کاری شایسته  مخاطب  فارسی زبان امروز را روانه  بازار نماید.

از متن پشت جلد: اگر به من بود، پشت کتاب‌ها به جای نوشته‌های توضیحی چندتا پنجره می‌گذاشتم. بگذار ببینم... می‌توانستم این‌جای کتاب پنجره‌ای باز کنم که به یک باشگاه مشت‌زنی باز می‌شود، جایی که دوتا بوکسور دارند همدیگر را به قصد کشت می‌زنند و تماشاگران در بُهت سکوت کرده‌اند، یا می‌توانستم آن را به اتاقی در یک عمارت کوچک باز کنم که زن جوان بیماری در آن خوابیده، و این بیرون زیر پنجره یک کپه فیلتر سیگار ریخته که رفته‌رفته سنگین‌تر می‌شود، یا پنجره‌ای که باز می‌شد به راه‌پله‌ یک خانه روستایی جنگلی که میان پاگرد پله‌هایش چناری سوخته ابرهای بارانی را در آغوش گرفته. می‌شد به جای این‌ها پنجره قطار در حال حرکتی را گذاشت که از دهلیزش شوک فلاش دوربین می‌تابد با حتی شیشه‌ جلویی ماشین مرد جوانی که نامی دوهجایی را فریاد می‌کشد و با مشت شیشه را خرد می‌کند...
...اما کتاب‌ها از کاغذند و پنجره‌ها از باد و این واقعیت مرموز راهی جز قدم گذاشتن به دنیایی نو باقی نمی‌گذارد.

 «ماه در بلندا» نوشته سید علی معصومی(مهرزاد) با قیمت 34000 تومان در نشر مروارید منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 258640
 


 
Germany
۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۲۰:۱۹:۲۴
قیمت را اصلاح فرمایید (224662)