۴
 
مستور در آيين رونمايي«عشق و چيزهاي ديگر» به ايبنا گفت:

من و خوانندگانم، با هم جهان کوچک مشترکی داریم که می‌توانیم در آن نفس بکشیم و همدلی کنیم

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۲
 
 
تازه‌ترين رمان مصطفي مستور «عشق و چيزهاي ديگر» روايتي معاصر از زندگي انسان ايراني است كه راوي در خلال بازگويي و پيشبرد زندگي خود، اشاره‌هايي به اتفاق‌هاي مهم تاريخ معاصر نيز دارد.
 
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، «عشق و چيزهاي ديگر» عصر پنج شنبه 19 بهمن ماه سال جاري در كتابفروشي چشمه، شعبه كورش رونمايي شد و مصطفي مستور رمان جديد خود را براي طرفدارانش امضا كرد و به طور جداگانه به پرسش‌هاي آن‌ها پاسخ داد و از تجربه نوشتن خود با آن‌ها گفت.

اين آيين كه با استقبال طرفداران اين نويسنده برگزار شد، چندين ساعت طول كشيد.

«عشق و چيزهاي ديگر» رمان خوشي خواني است كه راوي بر زندگي خود و شخصيت‌هاي دخيل در زندگي‌اش با جزييات وارد مي‌شود و شرحي از دچار عشق پرستو شدن را به دست مي‌دهد. رواي هاني يادگاري، متولد اهواز است كه پنج سال بعد از شروع جنگ متولد مي‌شود و پانزده سال بعد از شروع جنگ به دانشگاه مي‌رود و  نوزده سال و ده ماه  و دوازده روز بعد زا پذيرش قطعنامه 598 عاشق پرستو مي‌شود.  او كه در دانشگاه تهران فيزيك مي‌خواند، نسبت خود را با جنگ بيان مي‌كند و شرح مي‌دهد كه چرا تاكيد بر فاصله اتفاق‌هاي مهم زندگي‌اش با جنگ دارد.

«عشق و چيزهاي ديگر» فصل‌هاي كوتاهي دارد و كوتاهي فصل‌ها و شيوه من روايت و مملوس بودن اتفاق‌هايي كه بازگو مي‌شود، آن را خوش‌خوان مي‌كند. در نگاه اول اين رمان با كارهاي ديگر نويسنده‌اش نيز تفاوت دارد. نكته مهم ديگر رمان جديد اين نويسنده، دغدغه شخصيت‌هاست كه برگرفته از پرسش‌هاي انسان ايراني در روزگار نويسنده‌اش است. مخاطباني كه براي شركت در آيين رونمايي و جشن امضا نويسنده مورد علاقه‌شان در عصر پنج شنبه ساعت‌ها در صف ماندند، اغلب در حال خواندن رمان جديد مستور بودند و برخي از آن‌ها در مواجهه با نويسنده، از او درباره رمان، پرسش مي‌كردند و حس و حال‌شان را توضيح مي‌دادند و از نويسنده درباره چند و چون نوشتن اين رمان مي‌پرسيدند. مستور با حوصله به تك تك پرسش‌هاي مخاطبان خود و به طور جداگانه و از سر صميميت پاسخ داد.

مولف « عشق و چيزهاي ديگر» به ايبنا گفت: خوانندگان کتاب های من زیاد نیستند اما همیشه احساس می کنم نسبت من با آن‌ها نسبت نویسنده-خواننده نیست. نسبت ما با هم نوعی خویشاوندی روحی است. همدیگر را که می بینیم، بدون این که با هم حرفی بزنیم، احساس می کنیم سال‌هاست یکدیگر را می‌شناسیم. آن‌ها از طریق کتاب‌هایم مرا می‌شناسند و من چون می‌توانم حدس بزنم خوانندگان چنین کتاب‌هایی چه کسانی می‌توانند باشند، آن‌ها را می‌شناسم. این یک رابطه بی نظیر و جذاب و غیرقابل توصیف است. احساس می‌کنم ما، من و خوانندگانم، با هم جهان کوچک مشترکی داریم که می‌توانیم در آن نفس بکشیم و همدلی کنیم.

مصطفي مستور با ابراز رضايت از استقبال خوب مخاطبان از كار جديد خود به ايبنا گفت: ناشر همزمان تا چاپ پنجم (هر چاپ ۲۰۰۰ نسخه) منتشر کرده و انتظار دارد برای نمایشگاه چاپ ششم را آماده کند.

 «عشق و چيزهاي ديگر» در 124 صفحه و قيمت 11000 تومان و با تيراژ 2000 نسخه در نشر چشمه منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257624
 


 
علي رزاقي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۱-۲۰ ۱۴:۰۱:۴۰
شيراز رونمايي ندارند؟ كتاب تا برسد شيراز سال ديگه مي شه (224280)
 
سينا دارابي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۱-۲۰ ۱۴:۰۴:۰۳
يكي به من بگه اين كتاب مستور چي داره كه صف كشيدن داشته باشه؟ كتاب مشهورش چيه؟ (224281)
 
مهناز رواني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۱-۲۰ ۱۴:۰۶:۰۹
معلوم كردند تا نمايشگاه ده هزار فروش بره. چه جالب. كي به تيراژ ميليوني مي رسيم؟ (224283)
 
احمد شاكري
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۱-۲۰ ۲۳:۵۵:۴۳
اعتماد به داستان ايراني هنوز وجود دارد. لطفا كساني كه عاجز از ارتباط گيري با مخاطب‌اند توجه كنند و نگويند داستان ايراني مخاطب ندارد. (224285)