در «۱۰۱ بازی برای آرام سازی کودکان»:

آرام ساختن کودکان و ایجاد حس اعتماد به نفس با بازی

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۷
گزارشگر : ملیسا معمار
 
 
الیسون بارتل در کتاب «۱۰۱ بازی برای آرام سازی کودکان» با ترسیم بازی‌های متعدد به آرام ساختن کودکان و ایجاد حس اعتماد در آنها کمک می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) الیسون بارتل در کتاب «۱۰۱ بازی برای آرام سازی کودکان» که به تازگی با ترجمه و تألیف سید علی دربانی و مریم رنجبر از سوی انتشارات مدرسه منتشر شده است، با ترسیم بازی‌های متعدد، اهداف درمانی را برای آرام ساختن کودکان و ایجاد حس اعتماد در ایشان دنبال می‌کند.

کودکان به امنیت، عشق، آزادی، شناخت، حمایت و به میزان زیادی سرگرمی احتیاج دارند تا به تعادل و صلح درونی برسند. آنها نیاز دارند که به عنوان انسان درنظر گرفته شوند و نیازها و رویاها و احساساتشان دیده شود و این برای معلمان به معنای ایجاد حس اعتماد، حمایت و چالش در بچه‌های کلاس و مسائل فردی آنهاست فقط تحت این شرایط است که کلاس برای کودکان همانند محیط خانه احساس می‌شود: جایی که آنها می‌توانند از ترس و اضطراب به دور باشند و متاسفانه این برای کودکان رخ نمی‌دهد.
 
روانشناسان معتقدند که دست یافتن به مراحل بالاتر رشد تنها در جدی گرفتن مراحل پایه امکان‌پذیر است. از این‌رو آموزش در مراحل اولیه حیات و انتخاب ابزار آن، از سوی متولیان و اولیاء حائز اهمیت است، زیرا شخصیت بعدی کودک حاصل انتخاب‌ها و شیوه‌های آموزشی این متولیان است. بازی، یکی از ابزار مهم در تربیت شخصیت کودکان و مفهوم سازی در آنهاست.
 
کتاب «۱۰۱ بازی برای آرام سازی کودکان» با تمرین‌های ساده و عامیانه می‌تواند کمک شایانی به والدین و معلمان درایجاد حس آرامش و آرام‌سازی کودکان و نوجوانان داشته باشد. نکات کلیدی در بازی‌های این کتاب در قالب فراوانی گروه، گروه سنی و نیازهایی از قبیل: وجود وسایل خاص، وجود فضای زیاد، موسیقی، تماس فیزیکی و رفتن به فضای باز، معرفی می‌شود.
 
بسیاری از بازی‌های این کتاب می‌توانند با کل گروه اجرا شوند. تعداد کمی هم نیاز به جفت بودن با گروه‌های کوچک‌تر دارند. برخی می‌توانند به صورت انفرادی انجام شوند. تمام بازی‌ها با علامت‌ها یا آیکون‌های خاص نشانه‌گذاری می‌شوند.

از دیگر آثار الیسون بارتل که به زبان فارسی ترجمه و منتشر شده است، می‌توان به «101 بازی فکری و 65 معما برای کودکان 6 - 10 سال»، «101 بازی نشا‌ط‌آور برای کودکان از تولد تا 10 سالگی» و «101 بازی پیپ - آپ برای کودکان (10 - 6 ساله) (با طراوت کردن، احیا کردن، تمرکز مجدد)» اشاره کرد.

 

کتاب «۱۰۱ بازی برای آرام سازی کودکان» در قالب ۱۱۹صفحه با شمارگان هزار نسخه و قیمت ۱۴۰ هزار ريال از سوی انتشارات مدرسه منتشر شده است.

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 256662