۱
 

ویلای کاکایی‌ها به انتخاب محمدرضا بایرامی

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۴
 
 
مجموعه 10 داستان کوتاه به انتخاب محمدرضا بایرامی کتاب «ویلای کاکایی‌ها» را تشکیل می‌دهد که از سوی انتشارات شهرستان ادب منتشر شده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) واکنش داستان نویسان به مشکلات و مخاطرات زیستی مجموعه‌ای را شکل داده است که از یک فراخوان آغاز شده است و در نهایت منجر به انتشار «ویلای کاکایی‌ها» شده است.

«ویلای کاکایی‌ها» نوشته مصطفی مردانی، «بار» نوشته علی‌الله سلیمی، «من درنای سیبری را خورده‌ام» نوشته فرناز شهیدثالث، «نفرین قنات حاج میرزا» نوشته مهدی کفاش، «مالکین اصلی» نوشته معصومه میرابوطالبی، «هوایی که در آن نفس می‌کشم» نوشته سیدمحمد قارونی، «ماه خواهر ندارد» نوشته مرتضی فرجی، «خشک و خالی» نوشته محمد سرابی، «نخل‌ها ایستاده می‌میرند» نوشته ناهید قادری و «اگر باران نبارد؟ اگر باران ببارد؟» نوشته صبا چزانی داستان‌های این مجموعه‌اند.

ویژگی این مجموعه آشنا شدن با داستان نویسان جوانی است که هر کدام در تلاش‌اند تا صدای خاص خود در داستان نویسی را قوام بخشند. داستان‌های این کتاب نیز گرچه گرد یک فراخوان و از چشم محمدرضا بایرامی انتخاب شده‌اند، اما به طور جداگانه از ویژگی‌های خاص خودشان برخوردار هستند. تنوع در زبان داستان‌ها و فضا سازی‌ها گرچه با هم دیگر تفاوت دارد، اما در کنار هم قرار گرفتن‌شان در یک مجموعه، مخاطب را در حس و حال‌های متفاوت فرو می‌برد. 

انتشار یک مجموعه که حاصل یک فراخوان و جایزه است، کمک می‌کند تا یادبودی هم برای آن جایزه باشد و به مرور زمان فراموش نشود.  

«ویلای کاکایی‌ها» پنجمین مجموعه از مجموعه‌داستان‌های گروهیِ «قصه زمانه» شهرستان ادب است. «عطر عربی»، «کجا بودی الیاس؟»، «می‌خواهد چشمانش باز باشند» و «پاییز آمریکایی» عنوان دیگر کتاب‌های این مجموعه با موضوع مسائل اجتماعی هستند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 256507
 


 
حامد روغني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۰-۱۹ ۲۰:۴۱:۱۱
كجا مي‌شه پيداش كرد؟ (223776)