داستان «گرگ‌های توی دیوار» منتشر شد/کتابی هم برای کودکان هم برای نوجوانان

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۵
 
 
کتاب «گرگ‌های توی دیوار» نوشته نیل گیمن با ترجمه فرزاد فربد از سوی انتشارات پریان منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «گرگ‌های توی دیوار» نوشته نیل گیمن با ترجمه فرزاد فربد از سوی انتشارات پریان برای کودکان منتشر شده است.
 
فربد درباره این کتاب می‌گوید: این کتاب، داستانی ساده و در عین حال پیچیده دارد و مفاهیم اخلاقی را به مخاطبان منتقل می‌کند. این کتاب علاوه بر کودکان برای بزرگسالان نیز جذاب است. از سویی دیگر تصویرسازی‌های بسیار خوبی هم دارد که داستان کتاب را برای مخاطبان خواندنی‌تر می‌کند.
 
این مترجم می‌افزاید: در این کتاب، ماجرای دختربچه‌ای به نام لوسی بیان می‌شود که ادعا می‌کند در دیوارهای خانه‌شان گرگ زندگی می‌کنند اما خانواده‌اش حرف او را باور نمی‌کنند. تا اینکه بالاخره گرگ‌ها از دیوارها بیرون می‌آیند و خانواده او را از خانه بیرون می‌کنند و لوسی به دنبال راهی است تا این مشکل را حل کند.
 
در بخشی از کتاب «گرگ‌های توی دیوار» می‌خوانیم: ‌«در طول روز لوسی احساس می‌کرد چشم‌هایی به او دوخته شده است و دارد او را از درزها و سوراخ‌های روی دیوار می‌پاید.
از میان چشم‌های توی نقاشی‌ها او را زیر نظر داشتند.
رفت تا با پدرش حرف بزند.
به او گفت: «توی دیوار گرگ هست.»
پدر گفت: «فکر نمی‌کنم این طور باشد، عزیز دلم ذهن تو بیش از حد خلاق است. شاید صدای موش‌هاست که به گوش‌ات می‌خورد. بعضی وقت‌ها خانه‌های بزرگی مثل این خانه موش‌های بزرگ دارند.»
لوسی گفت: «گرگ‌اند. می‌توانم وجودشان را حس کنم. خوک عروسکی هم معتقد است که آنها گرگ هستند.»
 
نیل گیمن، نویسنده 51 ساله انگلیسی که بیش از همه در ژانر علمی- تخیلی و خیال‌‌پردازانه، می‌نویسد، در آمریکا زندگی می‌کند. او مدال کارنگی و نیوبری را در سال 2010 برای «کتاب گورستان» از آن خود کرد که داستان پسری است که در گورستان و در کنار ارواح می‌خوابد. وی جوایز مختلفی مانند جایزه هوگو، نبولا، برام استوکر و وورلد فانتزی را نیز به دست آورده‌است.
 
فرزاد فربد پیش از این نیز چندین اثر دیگر از گیمن ترجمه کرده که «آد و غول‌های یخی» و «کتاب گورستان» از آن جمله‌اند. وی همچنین با ترجمه کتاب‌ «ج مثل جادو» گیمن، در سال 1392 برگزیده جایزه «لاک‌پشت پرنده» شد.
 
انتشارات پریان، کتاب «گرگ‌های توی دیوار» را در قالب 56 صفحه مصور با شمارگان هزار و 100 نسخه و قیمت 250 هزار ریال منتشر کرده است. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 252566