۱
 
لین مک‌تاگارت کتاب «میدان» را نوشت

آینده‌ای جایگزین پس از انقراض سیاره‌ زمین

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۹
 
 
لین مک‌تاگارت در کتاب «میدان» پس از انقراض سیاره‌ زمین آینده‌ای جایگزین مطرح می‌کند. این کتاب راهی برای یافتن نیروی مخفی جهان را جستجو می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) لین مک‌تاگارت در کتاب «میدان» (کاوش برای نیروی مخفی جهان) یک الگوی جدید ریشه‌ای کشف می‌کند؛ اینکه ذهن انسان و بدن او از محیطش جدا نیستند بلکه بسته‌ای از قدرت ضرباتی دائما با دریای عظیم انرژی برهم‌کنش می‌کند. این کتاب از سوی دکتر فرهاد توحیدی به رشته ترجمه درآمده است.

اکثر خوانندگان کشفیات مطرح شده در کتاب را مربوط به زمان معاصر می‌دانند در حالی که کتاب «میدان» یک تاریخ است. تحولات علمی که در صفحات آن آمده است سی سال پیش رخ داده‌اند. از زمانی که این کتاب برای بار اول در سال‌های قبل منتشر شد، دانشمندانی که در این کتاب مطرح شده‌اند پیشگو از‌ آب درآمده‌اند. با توجه به صدها نامه دریافتی از زمان اولین انتشار «میدان»، مفهوم این کتاب برای هر کسی متفاوت است. با این حال همه متوجه شده‌اند که محرک اصلی آن امید به امکانی جدید است. در زمانی که داستان علمی قدیمی، سیاره ما را به انقراض تهدید می‌کند، کتاب «میدان» آینده‌ای جایگزین مطرح می‌کند.

نویسنده این کتاب را از مصاحبه با بیشتر دانشمندان برجسته در حوزه علم فیزیک و تئوری‌های آن گردآوری کرده است. به علاوه برداشتی از کارهای منتشره اصلی آنها در این کتاب آمده است. با ویلیام براود، برندا دون، برناد هایش، رابرت جان، ادگار میچل، اد می، راجر نلسون، کارل پریبرام، هال پوتهوف، دین رادین، مریلین شیلتز، الیزابت تارگ، راسل تارگ و بسیاری دیگر از دانشمندان مصاحبه شده و در این کتاب گردآوری شده است.

آرتورسی. کلارک نویسنده کتاب‌های علمی معتقد است: «کتاب «میدان» باعث توسعه تخیل می‌شود و دلیل خوبی ارائه می‌دهد که ما در آستانه انقلاب دیگری از فهم‌مان از جهان هستیم- شاید حتی بزرگ‌تر از انقلابی که منادی عصر اتم بود. ویلیام بلوم درمورد این کتاب در جایی گفته است: این کتاب برای هرکسی که می‌خواهد پیشرفته‌ترین تحقیقات آگاهی و انرژی را درک کند،  می‌تواند کمک کند.»

توحیدی به خبرنگار ایبنا درباره کتاب چنین گفت: کتاب «میدان» اولین بار در سال 2008 منتشر شده است. این کتاب تا حدی جنبه علمی- متافیزیکی دارد و به بررسی یک سری پدیده‌ها می‌پردازد که در قالب علم متعارف چندان توضیح‌پذیر نبوده‌اند. مسئله آگاهی یا آگاهی جهانی محور این کتاب است، محوریت کتاب مباحث فیزیک کوانتومی است. این علم دقیق‌ترین علمی است که تاکنون هیچ پیش‌بینی غلطی نداشته و یک سوم اقتصاد ما را تشکیل می‌دهد و جای تفسیر و ابهام بسیار زیادی دارد‌.

مترجم کتاب «میدان» افزود: بخشی از مسائلی که در این کتاب بررسی شده‌اند مانند مسئله مرگ، تجربه خروج روح از بدن، تله پاتی و پیش آگاهی، شفابخشی ذهنی و مسائلی از این دست عمولا در قالب خرافات قرار می‌گرفتند که امروزه کاملا حالت علمی و مستند یافته‌اند. 

معرفی دیدگاه دیگری از جهان
نویسنده درمورد تالیف کتاب در مقدمه می‌نویسد: «کاوشی شخصی را شروع کردم تا دریابم که آیا هیچ دانشمندی کاری انجام داده است که معرف دیدگاه دیگری از جهان باشد؟ به بسیاری از نقاط جهان سفر کردم با فیزیک‌دانان و سایر دانشمندان ارشد در روسیه، آلمان، فرانسه، انگلیس، آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی و ایالات متحده ملاقات کردم. در کنفرانس‌هایی شرکت کردم که در آنها یافته‌های اساسا جدید ارائه می‌شدند.

من تئوری‌های جدیدی می‌خواستم که موکدا ریشه در آنچه قابل ثبات است چه به طور ریاضی و چه به طور تجربی، داشته باشند. به محض اینکه شروع به کاوش کردم جامعه‌ای کوچک ولی منسجم از دانشمندان رده بالا با مدارک عالی را دیدم که همگی به کار بر جنبه‌ای جزئی از یک چیز مشغول‌اند. کشفیات آنها باور نکردی بودند. آنچه آنها رویش کار می‌کردند به نظر می‌رسید که قوانین فعلی بیوشیمی و فیزیک را دگرگون کنند.»

کتاب «میدان» در 282 صفحه، شمارگان یک‌هزار نسخه و به قیمت 11500 تومان از سوی انتشارات سپاهان منتشر شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 252205
 


 
ناصر علیایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۱-۱۷ ۱۸:۵۶:۳۸
ممنونم از ایبنا برای معرفی این کتابهای خوووووب
وسعت دید انسان با این کتابها به قدری زیاد میشه که آدم حس میکنه وارد یه حیطة عرفانی مدرن شده.
ممنونم از آقای توحیدی مترجم فعال و دقیق این حیطه. (224241)