مجموعه داستانی از کاشفی خوانساری برای نوجوانان منتشر شد

27 شهريور 1396 ساعت 8:00

مجموعه داستان «اگر فرشته‌ها خندیده بودن» نوشته سیدعلی کاشفی خوانساری از سوی انتشارات هزاره ققنوس منتشر شد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «اگر فرشته‌ها خندیده بودن» نوشته سیدعلی کاشفی خوانساری شامل 10 داستان کوتاه با موضوع‌های  اجتماعی از سوی انتشارات هزاره ققنوس برای نوجوانان منتشر شده است.
 
«آن شب‌ها، حاضر و غایب، حامد، چشم‌ها می‌شنوند، هفتمین آبی، افسانه یک خانم، چادر نماز، خبر خوش، اگر فرشته‌ها خندیده بودند و محمد» عنوان‌های داستان‌های این مجموعه است.
 
در بخشی از داستان «حاضر غایب» می‌خوانیم: «نگاهی به ساعت کردم به تحویل سال 10 دقیقه مانده بود. مادرم لباس نوهای محمد و مریم را تنشان کرده بود و آنها را هم سر سفره نشانده بود. قاب عکس بزرگه بابا را هم از دیوار برداشته بود و به گلدان وسط سفره تکیه داده بود. سال که تحویل شد همدیگر را بوسیدیم و مادرم یک صدتومانی از لای قران به من عیدی داد و من هم به محمد و مریم هرکدام یک بیست تومانی دادم.
اول از همه امام پیام داد. امام گفت این مشکلات همه امتحان الهی است و دعا کرد که سال 67 سال پیروزی رزمندگان اسلام باشد. دو سه ساعتی بیشتر از عید نگذشته بود که برنامه تلویزیون قطع شد و آژیر زدند. پشت آن هم از صدای یک موشک خانه لرزید. مادرم شروع کرد به نفرین کردن.»
 
سیدعلی کاشفی خوانساری، نویسنده و منتقد ادبیات کودک و نوجوان، در سال 1350 در تهران به دنیا آمد. وی تا کنون بیش از 40  عنوان کتاب منتشر کرده که عمدتاً در حوزه مسائل نظری ادبیات کودک و نوجوان، تاریخ ادبیات و مطبوعات کودکان ایران بوده است. از جمله آثار کاشفی خوانساری می‌توان به «لالایی‌های تا لیلایی»، «آن که رفت، آن که نیامد»، «شاهنامه‌های كودكانه (کتاب‌شناسی)»، «سروده‌های پس از مرگ»، «عروسک‌های خدا»، «قصه روزنامه‌جات عهد بوق»، «کودکان و شاهنامه»، «مزاحمان»، «تاریخ ادبیات دینی کودک و نوجوان»، «بابای سوره» و «مهمان» اشاره کرد.
 
انتشارات هزاره ققنوس، مجموعه داستان «اگر فرشته‌ها خندیده بودن» را در قالب 68 صفحه با شمارگان 550 نسخه و قیمت 85 هزار ریال منتشر شده است.


کد مطلب: 251731

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/fa/doc/book/251731/مجموعه-داستانی-کاشفی-خوانساری-نوجوانان-منتشر

ایبنا
  http://www.ibna.ir