​خاطرات نوجوانی 14 ساله کتاب شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۲
 
 
کتاب «چرخ و فلک» به قلم علیرضا رضوی از سوی انتشارات کهکشان دانش برای نوجوانان منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «چرخ و فلک» عنوان کتابی است به قلم علیرضا قربانی که به تازگی از سوی انتشارات کهکشان دانش برای نوجوانان منتشر شده است.
 
علیرضا قربانی نوجوانی 14 ساله اهل تبریز است که در این کتاب خاطراتی از زندگی و اتفاقات مدرسه و تیم‌هایش را برای هم‌سن و سالانش بیان کرده است. همچنین گاه توصیه‌ها و تجربیات اخلاقی و کاربردی جالبی را نیز در بردارد که علاوه بر نوجوان‌ها برای بزرگسالان هم می‌تواند آموزنده باشد.
 
قربانی درباره چگونگی نوشتن این کتاب می‌گوید: «روزها می‌گذشتند و من بزرگتر می‌شدم، خواه ناخواه، مغز، قلب و روحم هم بزرگتر می‌شدند. رفته رفته دردها را بیشتر احساس می‌کردم، مشکلات بیشتری در اطرافم می‌دیدم، آن شادی‌های بی‌دلیل کودکانه در من کمتر می‌شدند و به افسردگی نزدیکتر می‌شدم. اما به خودم یک قول دیگر دادم: «روح من تا ابد جوان خواهد بود و حتی در زمان افسردگی هم همیشه شاد خواهم بود» و به این ترتیب من و زندگی بهترین دوست‌های صمیمی شدیم.»
 
خلیل رضوی، مشاور موفقیت فردی و شغلی، در مقدمه این کتاب می‌نویسد‌: «اگر پدر و مادرهای عزیز که با پر کردن شکم و وقت کودک خود با انواع بازی‌‌ها و کلاس‌های تقویتی و هنری و تهیه تجهیزات روز حمایت خود را از فرزندانشان نشان می‌دهند در کنار آن به تقویت و پرکردن ذهن فرزندان خویش هم اقدام کنند این کودک خواهد توانست در کنار موفقیت در نمره گرفتن و تحصیل در درس زندگی هم موفق باشد و بتواند خودی نشان دهد.
شاید این کتاب تلنگری باشد که بتواند تغییرات و تحولاتی در مدارس ایجاد کند تا ما بزرگترها هم همراه با تغییرات تکنولوژی و تغییر روحیات و علایق و طرز فکر کودکان و نوجوانان امروزی محیط خود را تغییر دهیم و شیوه آموزش و پرورش خود را به روز کنیم.»
 
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «یکی از چهره‌های فوق مشهور مدرسه معلم بهداشت بود که بهش خانم بهداشت می‌گفتند. هیچکس اسم واقعی او را نمی‌دانست حتی خود معلم‌ها و ناظم‌ها و مدیر هم خانم بهداشت صدایش می‌زدند. راستش من هنوز هم اسم او را نمی‌دانم و واقعا هم برای فهمیدن اسمش خیلی کنجکاوم. خانم بهداشت بلندقدترین فرد مدرسه ما بود و شاید هم یکی از بلندقدترین افرادی بود که در عمرم تا به حال دیده‌ام. همیشه یک مانتوی سیاه رنگ می‌پوشید و حتی یک بار هم او را با لباس متفاوتی ندیدم. خیلی به پاکیزگی اهمیت می‌داد. به ناخن‌هایش که نگاه می‌کردی از شدت تمیزی به حالت دهان‌باز می‌ماندی. عده‌ای هم با دیدن این ناخن‌ها از شدت تعجب و شگفت زدگی بی‌هوش می‌شدند. باور کنید این موضوع حقیقت دارد.»
 
انتشارات کهکشان دانش، کتاب «چرخ و فلک» را در قالب 240 صفحه با شمارگان 500 نسخه و قیمت 200 هزار ریال منتشر کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251502