خود را برای موفق شدن تغییر دهید

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰
 
 
کتاب «مبانی موفقیت» نوشته جک کنفیلد به ترجمه گیتی شهیدی روانه بازار نشر شده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «مبانی موفقیت» نوشته جک کنفیلد با ترجمه گیتی شهیدی از سوی انتشارات نسل نواندیش منتشر شده است.
 
این کتاب در شش بخش سازماندهی شده است. بخش اول، «پایه و اساس موفقیت»، حاوی بیست و پنجمین فصل و اصول کلی است که باید آن‌ها را برای رسیدن از جایی که هستید به جایی که می‌خواهید باشید، به کار ببرید. با کشف این مسئله، که لازم است مسئولیت صددرصد زندگی و نتایج و اهداف خود را به‌عهده بگیرید، شروع خواهید کرد. بدین طریق یاد می‌گیرید چگونه هدف زندگی خود، رؤیایتان و آنچه را واقعا می‌خواهید، مشخص کنید. بعد یاد خواهید گرفت چگونه باوری تزلزل‌ناپذیر در خود و رؤیاهایتان ایجاد کنید.

سپس به شما کمک می‌کنم تا رؤیای خود را به اهداف واقعی تبدیل کنید و طرحی عملی برای رسیدن به آن‌ها تنظیم کنید. بعد از آن به شما آموزش می‌دهم از قدرت باورنکردنی جملات مثبت و تصویرسازی بهره بگیرید ـ یکی از رازهای موفقیت همه ورزشکاران المپیک، صاحبان شرکت‌ها و مؤسسات بزرگ، رهبران دنیا و دیگر افراد موفق دنیا.

فصول بعد در مورد برداشتن گام‌های شجاعانه و لازم برای تحقق آن رؤیاهاست. به شما آموزش می‌دهم آنچه را می‌خواهید درخواست کنید، نپذیرفته‌شدن را نپذیرید، به بازخورد پاسخ دهید و آن را درخواست کنید و در برابر مسائلی که گاهی موانع برطرف نشدنی به نظر می‌رسند، مقاومت کنید.

بخش دوم، «خود را برای موفق شدن تغییر دهید»، بر اهمیت کار درونی که انجامش لازم است تاکید دارد؛ مهارتی که به شما کمک می‌کند هرگونه مانع ذهنی و احساسی را که بر سرراه موفقیت دارید، برطرف کنید. فقط دانستن این که باید چه بکنید، کافی نیست.

به گفته نویسنده اثر، کتاب‌های زیادی موجود است که صرفاً به شما می‌گوید چه باید کرد، اما لازم است اهمیت و روش شکستن باورهایی را بدانید که موجب شکست خود شما می‌شوند؛ همین‌طور باورهایی که شما را می‌ترسانند و عادت‌هایی که شما را عقب نگه می‌دارند. این موانع مثل آجری که جلوی چرخ اتومبیل قرار دارد و مانع حرکت آن می‌شود، تا حد زیادی سرعت پیشرفت شما را کاهش می‌دهند. باید یاد بگیرید چگونه از دست این موانع خلاص شوید، وگرنه همیشه زندگی به مبارزه‌ای تبدیل می‌شود که با آن به اهداف موردنظر خود نمی‌رسید.

در بخش دوم چه خواهید آموخت؟ یاد می‌گیرید چگونه اطراف خود را پر از مردم موفق کنید، از گذشته مثبت خود درس بگیرید و گذشته منفی را رها کنید؛ با آنچه در زندگی شما نتیجه نمی‌دهد مواجه شوید، تغییر کنید و خود را متعهد کنید که تمام عر در حال یادگیری هستید. به شما یاد می‌دهیم چگونه هرگونه هرج و مرج احساسی و جسمانی ایجاد شده را حل کنید، همه کارهای ناقضی که در زندگی انرژی باارزش شما را می‌گیرند، کامل کنید و انرژی به دست آمده را برای رسیدن به اهداف خود به کار گیرید. همچنین به شما یاد خواهیم داد تا منتقد درونی خود را به مربی درونی‌تان تبدیل کنید و برعادت‌های موفقیت‌آمیز با ارزشی که زندگی شما را برای همیشه تغییر خواهد داد، بیفزایید.

بخش سوم «گروه موفقیت خود را تشکیل دهید»، به شما نشان می‌دهد چگونه و چرا باید انواع مختلف گروه‌های حمایتی را بسازید تا بتوانید وقت خود را به‌طور منحصر‌به‌فرد بر نبوغ اصلی خود متمرکز کنید. همچنین یاد خواهید گفت چگونه زمان را دوباره برای خودتان تعریف کنید، مربی خصوصی بگیرید و به حکمت درونی خود دسترسی پیدا کنید ـ گنجینه‌ای فوق‌العاده غمی که اکثر مردم از وجود آن بی‌اطلاع‌اند.

در بخش چهارم، «روابط موفق ایجاد کنید»، یک سری اصول را به شما آموزش می‌دهیم، روش‌هایی عملی برای بنا نهادن و حفظ روابط موفقیت‌آمیز. امروزه که شبکه‌های قوی وجود دارد، شکل‌دادن موفقیت بلندمدت و گسترده بدون داشتن مهارت‌های ارتباطی مطابقه با سطح دنیا ناممکن است.

در انتها چون اکثر مردم موفقیت را با داشتن پول برابر می‌دانند و چون پول برای حیات و ارتقای کیفیت زندگی ما ضروری است، بخش پنجم «پول و موفقیت» نام‌گذاری شده است و به شما خواهد آموخت که چگونه در مورد پول هوشیارتر و مثبت‌تر باشید و همین‌طور تضمین می‌کند به روشی که دوست دارید پول زیاد به دست آورید، هم در زمان حال و هم زمانی که بازنشسته شدید. همچنین اهمیت پرداخته عشریه و ارائه خدمت برای تضمین موفقیت مالی شما توضیح داده می‌شود.

بخش ششم، «موفقیت از همین الان آغاز می‌شود»، شامل دو فصل کوتاه در مورد اهمیت شروع از همین حالا و تشویق و تقویت دیگران در این روش است. مطالعه این فصول شما را به خلق آن نوع زندگی که همیشه در رؤیای خود آرزویش را داشتید، تشویق می‌کند، اما فقط تا زمانی که به‌طور کامل ندانید چطور آن را خلق کنید، این کار انجام نمی‌شود.
 
روش مطالعه این اثر
وقتی مطالب این کتاب را مطالعه می‌کنید، زیرا هر جمله‌ای که احساس می‌کنید برای شما مهم است خط بکشید یا با ماژیک آن را رنگی کنید. کارهایی را که دوست دارید به آن‌ها عمل کنید، در حاشیه کتاب بنویسید. سپس این یادداشت‌ها و قسمت‌های مشخص شده با خط یا ماژیک را بارها و بارها مرور کنید. تکرار کلید یادگیری واقعی است. هربار که قسمت‌هایی از این کتاب را می‌خوانید، به‌طور جدی جایگاه دلخواه، چه کارهایی انجام دهید. وقتی آن را کشف کردید، نظریه‌ای جدید به ذهن شما می‌رسد و قسمت عادی روش تفکر و موجودیت شما می‌شود.

ممکن است متوجه شوید که با بعضی از این اصول آشنا هستید. عالی است! اما از خودتان بپرسید که آیا الان آن‌ها را به کار می‌برید؟ اگر نه، خود را به انجام آن‌ها متعهد کنید. همین الان!
به خاطر داشته باشید این اصول زمانی نتیجه می‌دهند که آن‌ها را به کار ببرید.

بار دوم که کتاب را می‌خوانید، هربار فقط یک فصل را بخوانید و بعد زمان لازم برای اجرای تمرینات آن را مشخص کنید. اگر الان بعضی از موارد را انجام می‌دهید، همچنان به کارتان ادامه دهید. اگر این‌طور نیست، همین الان شروع کنی.

ممکن است شما هم مانند بسیاری از دانشجویان و ارباب‌رجوعان نویسنده در مقابل اجرای بعضی از مراحل عملی پیشنهادشده مقاومت کنید، اما تجربه نشان داده است مواردی که زیاد روی انجام آن‌ها مقاومت می‌کنید، مواردی هستند که بیشتر به آن‌ها نیاز دارید. به یاد داشته باشید که صرفا مطالعه این کتاب کافی نیست. بیشتر به آن‌ها نیاز دارید. به یاد داشته باشید که صرفا مطالعه این کتاب کافی نیست. بیشتر از این که کتابی در مورد کاهش وزن مطالعه می‌کنید، باید غذاهای کم‌کالری‌تر بخورید و بیشتر ورزش کنید.
 
اگر با یکی دو تن از کسانی که در این مسیر قرار دارند ارتباط برقرار کنید و از یکدیگر مطمئن شوید که این اصول را به کار می‌گیرید، برایتان مفید خواهید بود. یعنی اگر در مطالعه و اجرای اصول این کتاب کسی را همراه خود کنید، بسیار مفید است. یادگیری واقعی فقط زمانی رخ می‌دهد که اطلاعات جدید را یاد بگیرید و آن‌ها را به کار ببندید، آن وقت است که تغییر در رفتار شما به وجود می‌آید. 

کتاب «مبانی موفقیت» نوشته جک کنفیلد به ترجمه گیتی شهیدی با شمارگان دو هزار نسخه در 600 صفحه به بهای 44900 تومان از سوی انتشارات نسل نواندیش منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250822