تو کله خر هستی برو پیش موفق می‌شوی!

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
 
 
کتاب «تو کله خر هستی برو پیش موفق می‌شوی» نوشته جین سینسرو به ترجمه نفیسه معتکف در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «تو کله خر هستی برو پیش موفق می‌شوی» نوشته جین سینسرو با ترجمه نفیسه معتکف منتشر شده است.
 
در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «شاید ماجراهای افرادی به گوش تو خورده باشد که در فلاکت و بدبختی به‌سر می‌بردند. مثلاً غده‌ای در بدنشان پیدا شد یا به دلیل عدم پرداخت قبض، برق آن‌ها قطع شد یا اینکه در دام اعتیاد افتادند. ولی همین افراد ناگهان از خواب غفلت بیدا شدند و زندگی خود را متحول کردند. اما لازم نیست تو صبر کنی تا به مرحله فلاکت برسی. فقط کافی است اراده کنی. همین حالا.

آنایس نین شاعر می‌گوید: «روزی می‌رسد که خطر غنچه ماندن روی شاخه، دردناک‌تر از خطر شکفته شدن باشد.» برای من که این‌چنین بود و گمان می‌کنم برای بیشتر مردم هم به همین صورت باشد. سیر و سفر زندگی‌ام روندی بود و هست که قبل از هرچیز با اراده و تصمیم شروع شد و تحولاتی به‌دنبال خود داشت. هیچ‌کدام از روش‌های سابق برایم مفید نبود. هرکاری به ذهنم می‌رسید انجام می‌دادم. اوه، خداوندا، انگار کائنات می‌خواست مرا آزمایش کند تا بفهمد چقدر در تصمیم خود جدی هستم.

من در همایش‌هایی انگیزشی شرکت کردم که در آنجا وادارم کردند برچسب اسم خود را روی سینه‌ام بزنم و با بغل دستی‌ام خوش‌وبش کنم و به او بگویم: «تو عالی هستی، من هم عالی هستم. با چوب بیس‌بال روی بالش ضربه زدم و طوری داد و فریاد راه انداختم که انگار آتش گرفته‌ام. با فرشته نگهبان خودم ارتباط برقرار کردم. در یک مراسم گروهی، با خود برترم ازدواج کردم و نامه‌ای عاشقانه برای خود درونم نوشتم. انواع و اقسام کتاب‌های خودیاری را خواندم. برای استخدام مربی مهارت‌های زندگی هم کلی پول خرج کردم.

به‌طور کلی خیلی از خودم مایه گذاشتم! اگر تو تازه با دنیای خودشناسی آشنا شده‌ای، امیدوارم این کتاب راهنمای خوبی برایت باشد. اگر هم از قبل با دنیای خودشناسی آشنا بودی، امیدوارم این کتاب مطالبی تازه به تو یاد بده. اگر من بتوانم حتی یک نفر را متحول کنم به طوری که بتواند به کودک درونش توجه کند، در اصل رسالتم را انجام داده‌ام.

وقتی می‌خواستم در مورد خودم کار کنم، اولین اولیت ذهنی‌ام پو در‌ آوردن بود. نمی‌دانستم از کجای شروع کنم و چه مسیری را بروم. من نویسنده و موسیقیدان بودم. خیال می‌کردم همین‌ها برایم کافی است و خدا را شکر می‌کردم که می‌توانم گلیم خود را از آب بیرون بکشم.

بالاخره فهمیدم که نه تنها باید برای پول در آوردن تمرکز کنم، بلکه باید بر ترس خود هم غلبه کنم. این موقع بود که به کتاب‌های خودشناسی رو آوردم و با استفاده از کارت اعتباری‌ام، به زیر بار قرض رفتم و اولین مربی‌ام در زمینه مهارت زندگی را استخدام کردم. در شش ماه اول، درآمدم به واسطه راه‌اندازی کسب‌وکاری اینترنتی سه‌برابر شد و حالا به جایی رسید‌ام که به لطف الهی به سراسر دنیا سفر می‌کنم در حالی که می‌نویسم، سخنرانی می‌کنم، آهنگ می‌سازم و مشاور در امور مهارت‌های زندگی هستم.

برای اینکه بتوانم کمکت کنم تا تو هم به خواسته‌هایت برسی، باید این کتاب را به‌دقت، با ذهنی باز و بدون تعصب، از اول تا آخر بخوانی. از طرفی دلم می‌خواهد فریادزنان به تو بگویم: «باید ذهنت باز باشد، وگرنه به مانع بر می‌خوری.»
این را جدی می‌گویم و خیلی هم مهم است. تاکنون هر کار که دلت خواسته انجام دادی تا به این مرحله از زندگی رسیدی. اگر از وضعیت فعلی خودت راضی نیستی، معلوم است ه بادی زندگی‌ات را متحول کنی.
برایم مهم نیست که تو تا چه حد در زندگی طعم ناکامی را چشیده‌ای. همین‌قدر که با سواد هستی، فرصت خواندن این کتاب و پول برای خریدن آن را داشتی، یک سر و گرن از همه جلوتر هستی.»
 
در پشت جلد کتاب نیز آمده است: «این کتاب عالی را بخوان. با شهامت تمام عیاری که نشانه بی‌پروایی است، پیش برو. نترس. مطمئن باش موفق می‌شوی. راهکارهای این کتاب در قالب داستان، توصیه و تمریناتی مفید تو را راهنمایی می‌کند تا افکار منفی، باورهای مخرب، واکنش‌های نامناسب و عیب و ایرادهای خودت را شناسایی کنی. ارتعاش خود را بالا ببری و زندگی سرشار از عشق و امید خلق کنی. با تشخیص چالش‌های زندگی می‌توانی به خواسته‌هایت برسی. با توکل به خدا و حمایت او می‌توانی همسردلخواه، شغل آرمانی و درآمدی کلان و غیرقابل تصور را به دست بیاوری. به عظمت خودت شک نکن. از همین حالا زندگی موفقیت‌آمیز را شروع کن. به‌هرحال تو دل و جرئتش را داری. برو پیش. موفق می‌شوی.»

کتاب «تو کله خر هستی برو پیش موفق می‌شوی» نوشته جین سینسرو به ترجمه نفیسه معتکف با شمارگان دو هزار نسخه در 288 صفحه به بهای 25900 تومان توسط انتشارات نسل نواندیش منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250821