​راز سردسته مخالفان فاش شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۲
 
 
آر.جی.پالاسیو در رمان نوجوان «جولیان» راز سردسته مخالفان اوگی پالمن را فاش می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، دومین جلد از مجموعه رمان نوجوان «یک داستان شگفت انگیز» با عنوان «جولیان» نوشته آر.جی.پالاسیو  با ترجمه کوروش ساسانی به تازگی از سوی انتشارات محراب قلم منتشر شده است.
 
در جلد نخست این مجموعه با عنوان «آگوست» روایت‌های مختلفی از زبان شخصیت‌های داستان مطرح شد اما جای جولیان در این میان خالی بود. پسری که برخلاف دیگر شخصیت‌ها از همان اول با آگوست سر ناسازگاری دارد و در واقع سردسته مخالفان اوگی پالمن است. در جلد دوم، جولیان برای مخاطبان از آگوست می‌گوید.
 
 در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«مامان دستش را روی قلبش گذاشت و گفت: «آره، می‌دانم! بریجیت، باور کن هیچ کس نمی‌گوید که او بچه خیلی خوبی نیست. من مطمئنم که او خیلی خوب است. شنیده‌ام که والدینش هم آدم‌های دوست‌داشتنی‌ای هستند. مسئله این نیست. برای من مسئله اصلی این است که توشمن مقررات را رعایت نکرده. او با وقاحت تمام سلسله مراتب پذیرش را کنار گذاشته و نخواسته تا آن بچه برای مصاحبه به «بیچر پرپ» بیاید؛ یا مثل هرکدام از بچه‌های ما در آزمون پذیرش شرکت کند. او قوانین را نقض کرده؛ درحالی‌که قانون قانون است. همین.»
مامان نگاه غم‌انگیزی به بریجیت کرد و ادامه داد: « اُه، بریجیت عزیز. انگار تو موافق نیستی!»
مامان شارلوت سرش را تکان داد و گفت: «نه، ملیسا، اصلا. موقعیت دشواری است. ببین؛ واقعیت این است که پسرتو مشت خورده توی صورتش. تو کاملا حق داری که عصبانی باشی و انتظار رسیدگی داشته باشی.»...»
 
آر.جی.پلاسیو، نویسنده آمریکایی بیش از 20 سال مدیر هنری و طراح گرافیک بوده و در این مدت برای کتاب‌های نویسندگان دیگر طراحی جلد می‌کرده است. تا این‌که سرانجام در سال 2007 نخستین رمانش را می‌نویسد. این رمان توانسته جوایز متعددی را کسب کند و بیش از یک میلون نفر خواننده داشته است. از دیگر آثار این نویسنده می‌توان به رمان «شگفتی!» اشاره کرد. این رمان در سال 2013 در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت و در سال 2014 نامزد جایزه تگزاس بلوبونت شد. این کتاب همچنین برنده جایزه کتاب سال NAIBA در سال 2012 و همچنین برنده جایزه کتاب سال Book Browse در همان سال شد.
 
انتشارات محراب قلم، کتاب‌ «جولیان» را در قالب 136 صفحه با شمارگان هزار و 100 نسخه و قیمت 110 هزار ریال منتشر کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250195