انتشار رمانی عراقی با موضوع پزشکی قانونی

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۲
 
 
رمان «پزشکی قانونی بغداد»‌ اثر برهان شاوی با ترجمه غسان حمدان توسط موسسه انتشارات بوتیمار منتشر شده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، غسان حمدان رمان برهان شاوی را با عنوان «پزشکی قانونی بغداد» ترجمه کرده که این کتاب توسط موسسه انتشارات بوتیمار راهی بازار نشر شده است.

رمان «پزشکی قانونی بغداد» روایت ارتباط عاطفی نگهبان پزشکی قانونی با جهان مملو از مرگ پیرامونش است. این کتاب از 12 فصل به نام‌های «بریدن سر با کارد آشپزخانه در وان حمام»، «دیگران»، «تاملاتی از سالن کالبد شکافی»، «یک روز عراقی کاملا معمولی»، «اینان... و فراموش شدگان»، «میهمانان»، «حوای بغدادی»، «اجساد فراری»، «نگهبانان زندان تاریک» و «صبح اجساد» تشکیل شده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:‌ «بخاطر صدای آرام کوبیده شدن در وحشت‌زده و هراسان از خواب بیدار شد... پس چرتش زده بود و فکر می‌کرد این صدا را در خوابش می‌شنید... اتاقش روشن بود. یعنی بدون این‌که چراغ را خاموش کند خودش را روی کاناپه‌ی چرمی انداخته بود. اما چه کسی دارد در می‌زند؟ مگر پزشکی قانونی خالی نیست. به ساعت رومیزی که پنج بامداد را نشان می‌داد، نگاهی کرد. و با وجود این‌که با صدای تق‌تق در بیدار شده بود، مطمئن نبود کسی  دارد در می‌زند...»

برهان شاوی متولد سال 1955 شهر کوت عراق است. وی در سال 1978 در پی سختگیری‌های رژیم بعث از این کشور خارج شد و به اتحاد جماهیر شوروی رفت؛ در آنجا در رشته سینما به تحصیل پرداخت و از دانشگاه مسکو در رشته تاریخ معاصر مدرک دکترا گرفت.

رمان «پزشکی قانونی بغداد»‌ اثر برهان شاوی با ترجمه غسان حمدان در 180 صفحه، شمارگان 500 نسخه و به‌بهای 14 هزار تومان توسط موسسه انتشارات بوتیمار منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 248336