​«اودیسه» و «ایلیاد» به نمایشگاه کتاب رفتند

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۷
 
 
کتاب‌های «اودیسه» و «ایلیاد» شاهکارهای کلاسیک یونان اثر هومر با ترجمه شهاب‌الدین عباسی از سوی انتشارات نخستین منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب‌های «هومر اودیسه» و «هومر ایلیاد» شاهکارهای کلاسیک یونان اثر هومر بر پایه متن‌های ساتکلیف و جین ورنر واتسون با ترجمه شهاب‌الدین عباسی از سوی انتشارات نخستین برای نوجوانان منتشر شده است.
 
ایلیاد و اودیسه اثر هومر، شاعر و قصه‌گوی بزرگ یونان باستان، از مشهورترین شاکارهای جهان به شمار می‌روند. این دو منظومه پرآوازه، گذشته از شرح ماجراها و وقایع گذشته، تصویری هیجان‌انگیز از افسانه‌ها، اساطیر و زندگی مردمان قدیم پیش روی ما می‌گذارند. ایلیاد و اودیسه تاثیر فراوانی در هنر و ادبیات غرب داشته‌اند و ماجراهای آنها هنوز هم در واژگان فرهنگ معاصر حضور دارند. از جمله اصطلاحاتی مانند «اسب تروا» یا اسب تروجان، که در دنیای برنامه‌های رایانه‌ای به کار می‌روند یا اصطلاح معروف «پاشنه آشیل» که در داستان «آخیلس» درایلیاد است.
 
این ترجمه بر اساس دو چاپ مشهور و معتبر از ایلیاد و اودیسه صورت گرفته است. «روزماری ساتکلیف» که متن او اساس این کتاب است. رمان‌نویسی انگلیسی بود که به خاطر کتاب‌هایی که برای کودکان و نوجوانان نوشت، شهرت دارد. او برنده مدال کارنگی و جایزه هورن بوک و نیز نایب برنده جایزه هانس کریستین اندرسن بود. خودش می‌گفت کتاب‌هایش برای بچه‌هایی از همه سن، از نه تا نود ساله است.
 
آلن لی، تصویرگر چیره‌دست کتاب هم کلکسیونی از جوایز هنری در کارنامه خود دارد. او به همراه جان هاو، طراحی مفهومی فیلم‌های سینمایی معروف ارباب حلقه‌ها را برعهده داشت و برای برعهده داشت و برای تصویرگری کتاب ایلیاد و اودیسه، مدال پرافتخار کیت گرینوی را دریافت کرد.
 
کتاب‌های «هومر اودیسه» و «هومر ایلیاد» با شمارگان دو هزار نسخه و قیمت 250 هزار ریال برای هرجلد از سوی نشر نخستین منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 247459