​بوطیقای گسست در مجله سینما و ادبیات

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۳
 
 
شماره ۵۷ و ۵۸ مجله سینما و ادبیات با پرونده‌ای مفصل درباره کتاب «بوطیقای گسست، سینمای اصغر فرهادی» منتشر شد.
 
به‌گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، شماره ۵۷ و ۵۸ مجله سینما و ادبیات منتشر شد.
 
بخش کتاب این شماره پرونده‌ای درباره کتاب «بوطیقای گسست، سینمای اصغر فرهادی» را در خود جای‌داده است. نوید پورمحمدرضا در بخش ابتدایی این پرونده گفت‌وگویی با عنوان زندگی روی گسل‌ها با مازیار اسلامی انجام داده است. سارا دهقان در ادامه یادداشتی بر کتاب «بوطیقای گسست، سینمای اصغر فرهادی» نوشته است. بوطیقای گسست، چگونه کار می‌کند، عنوان قسمت بعدی این پرونده است.
 
گفت‌وگوی حسن میرعابدینی با محمدرضا گودرزی، نقدی بر رمان «چه کسی بود صدا زد بنجی» نوشته: محمدرضا گودرزی، گربه‌های مدرسه اخوت و شیوا مقانلو و نگاهی به کتاب «ونگ کار_ وای: مجموعه مقالات» دیگر عناوینی است که در بخش نقد کتاب شماره ۵۷ و ۵۸ مجله سینما و ادبیات آمده است.
 
در بخش شعر و داستان، چهار شعر از رنه شار، خم رود، خانه عروسک و چگونه از سه نقطه استفاده کنیم، آمده است.
 
بخش ادبیات این شماره، قسمت‌های چون طبقه‌ها فروریختند، بازنمایی طبقات اجتماعی در ادبیات داستانی در نشست پروین سلاجقه، شیوا ارسطویی، امین حسینیون، آیینه رمان و جامعه، حاشیه‌ای بر رئالیسم سوسیالیستی، ظهور و افول دهقانان در ادبیات داستانی معاصر و ... را در بر می‌گیرد.
گفت‌وگو با ماری تریز عبدالمسیح در بخش رمان عربی و دانلد ترامپ از چشم رمان‌نویس در بخش هیروگلیف عناوین جذاب دیگری هستند که در این شماره آمده‌اند.
 
در بخش مطالب آزاد، سینما و رمان نوشته مانوئل پوئینگ با ترجمه عبدالله کوثری آمده است.
 
بخش سینمای جهان این شماره هم پرونده‌ای درباره ژان لوک گدار را در خود جای‌داده است. زندگی و آثار گدار با نگاهی به گوشه‌های تاریخ سینمای فرانسه، گفت‌وگوی گاوین اسمیت با ژان لوک گدار، سیاست گدار پیش از دوره فیلم‌های سیاسی‌اش، الاهیات تصویر و تاریخ‌های سینما، گفت و گی ژان لوک گدار و مارک دوراس، واکاوی آنتاگونیسم با نگاهی به فیلم تحقیر و ... بخش‌های مختلف این پرونده را تشکیل می‌دهد.
 
شماره ۵۷ و ۵۸ مجله سینما و ادبیات با صاحب‌امتیازی و مدیریت مسئول همایون خسروی دهکردی و سردبیری نیلوفر نیاورانی به بهای ۹ هزار تومان روانه بازار نشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 245080