انتشار دومین مجموعه سه‌گانه «پتش خوآرگر»

«مردی از تبار اژدها» در کتاب ظاهر شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۴
 
 
انتشارات افق دومین جلد مجموعه سه‌گانه «پتش خوآرگر» با عنوان «مردی از تبار اژدها» نوشته آرمان آرین را برای نوجوانان منتشر کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) انتشارات افق دومین جلد مجموعه «پتش خوارگر» با عنوان «مردی از تبار اژدها» را برای نوجوانان منتشر کرد. «پَتَش خوآرگر» عنوان سه گانه دیگری از سه‌گانه‌های داستانی آرمان آرین است که مبنای وقایع آن، کتاب اوِستا و بُندَهش است.
 
«حماسه سرآغاز» نخستین جلد از سه‌گانه «پتش خوآرگر» بود که در سال گذشته منتشر شد. در این کتاب نویسنده با الهام از فضا و داستان‌ها و شخصیت‌های اوستا، شخصیت‌های اسطوره‌ای بسیاری را وارد داستان کرده است. در این داستان، اهریمن می‌خواهد بر دوش «پتش خوآرگر» هم چون ضحاک بوسه زند اما او، اهریمن را فریب می‌دهد و ابتدا یک دوش خود را به او می‌سپارد و بعد فرار می‌کند. در واقع او بخشی از نیروی اهریمن را تصاحب می‌کند تا با او علیه تاریکی بجنگد و حالا پتش خوآرگر، نیمی اهریمن و نیمی انسان است.
 
دومین جلد این مجموعه «مردی از تبار اژدها» نام دارد که آرین پیش از شروع داستان این کتاب نوشته است: «این داستان را که برای نخستین بار در تاریخ، بازآفرینی داستان‌های اوستا و بندهش به کالبد رمان تقدیم می‌کنم به زادگاه پدری‌ام، دیار خیال‌انگیز سوادکوه، آلاشت و زیرآب که روزگاری پتش خوآرگر شان می‌خواندند.»
 
در پشت جلد این کتاب نوشته شده است: «مردی نقابدار، همچنان و عرق‌ریزان، پنجه‌های خستگی ناپذیرش را بر بلندای صخره کوبید و سوراخ به سوراخ بالا رفت تا به نیمه‌های راه رسید. آن‌گاه پسرک سوگندش را شکست و نیم نگاهی به زیرپا و اطراف‌شان انداخت، جایی از دیواره که دیگر روی آن نه راهی به پس بود و نه راهی به پیش.
 
بخش‌های مختلف رمان «مردی از تبار اژدها» به ترتیب عبارت است از «شکافندگان، اژدهای دومین، خاموشی فراموشی، دیوها و آدم‌ها، به بند کشیدگان، پیتَوُنَ پَری دوست، ملکه نقابدار، پیشنهادی برای صلح، زیر سرو کهنسال، کورسویی برای نجات، فرّه جای فرّه، دیدار با سِتیهَنده، نُه گودال، تازندگان شرق، موش پری، تاریخ دشنه‌ها، پیغام رهایی، سرآغاز راه، شکار پای آن برکه، جاسوسکان ناپایدار، گلیم گوش، جدایی جاودانه، شهربُد پسرِ بُستان، هیولاکُش، اَپوش دیو، بربام بلند آن انبوه سحرانگیز، آن گنج‌های خفته، در جست و جوی دانایی، رادمرد، اژدهای نخستین، بازگشت خیانتکار، مازندران، آن بند زرین، گوشوروَن، بندر آموی، دیدار فاتحان، پری و شانه، شهری بر فراز دریاچه»
 
در بخشی از این رمان می‌خوانیم: «سی‌پاره روشنایی، کمتر یا بیشتر، آسمان سیاه شب را شکافتند و همچون شهاب‌هایی درخشان و پرشتاب، بر دشت تیره از هیولایان هولناک فرود آمدند. ذرات نور در میانه آسمان آرام آرام به هم پیوستند و چنان با یکدیگر آمیختند که در لحظه نشستن بر زمین سه پاره بیش نبودند، سه صاعقه سریعی که در آخرین دم به نرمی سه تکه‌پر، بر زمین قرار گرفتند و بی‌درنگ به راه افتادند بی‌آنکه در پی آن سفر آسمانی غریب نفسی تاره کنند!

همچنان که به سوی لشکریان مهیبی می‌شتافتند که دشت پیش روی‌شان را سیاه کرده بودند از حرارت‌شان کاسته شد و آهسته شکل گرفتند، هیبتی شبیه به انسان، از دست و پا و سروتن، همواره با بال‌هایی شگفت‌انگیز از جنس فلز آغازین که می‌توانستند با آن‌ها صخره‌ای مهیب را بشکافند و از دل آن بگذرند...»
 
آرمان آرین، کارشناس ارشد رشته فیلمنامه‌نویسی از دانشگاه هنر تهران است. جوایز کتاب سال ایران، جایزه ادبی پایور و... از جمله جوایزی هستند که این نویسنده به دلیل تولید بیش از ۳۰ اثر داستانی از آن خود کرده است.

انتشارات افق، رمان «مردی از تبار اژدها» را در قالب 440 صفحه با شمارگان دو هزار نسخه و قیمت 195 هزار ریال منتشر کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 244865