سفری سبز را با کتاب «سلامتی و زیبایی درون» تجربه کنید

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۰
 
 
کتاب «سفری سبز تا سلامتی و زیبایی درون» نوشته کارین کالابریز از سوی انتشارات سبزان به بازار کتاب عرضه شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) نخستین چاپ کتاب «سفری سبز (تا سلامتی و زیبایی درون)» نوشته کارین کالابریز با ترجمه فریبا درخشان‌فر در 6 بخش با عنوان‌های «پاکسازی: سیستم شفا‌بخش طبیعت»، «انتخاب‌ها: روز‌های اول تا هفتم»، «تغییرات: روز‌های هشتم تا چهاردهم»، «دگرگونی و تحول: روز‌های پانزدهم تا بیست و یکم»، «جشن‌ موفقیت: روز‌های بیست و دوم تا بیست و هشتم» و «دستور‌العمل تهیه چند نوع ماده غذایی ضروری: برای پاکسازی» از سوی انتشارات سبزان به بازار نشر عرضه شده است.

نویسنده در نخستین بخش این کتاب درباره دلایل توجه به پاکسازی نوشته است: «پزشکان امروزی و فیزیک‌‌دان‌های روشنفکر پاکسازی را برای مقابله با مجموعه‌ای از شرایط  و علائم بحرانی از‌ جمله آلرژی،‌ آسم، سرطان،‌ احتقان، بیماری‌های لاعلاج، ‌خستگی،‌ تب،‌ آسیب‌های مفصلی،‌ مشکلات پوستی و غیره پیشنهاد می‌نمایند. اگر شما مبتلا به بیماری سختی هستید،‌ به‌خوبی خواهید دید که علائم آن بیماری پس از پاکسازی کاهش می‌‌یابند. من معتقدم که آرتروز، تصلب شرایین، سرطان، سندرم خشکی مزمن،‌ دیابت نوع دوم و دیگر بیماری‌های مزمن می‌توانند پیشگیری شده و میزان عوارض ناشی از آن‌ها کاهش یافته یا چنانچه سیستم‌های شفابخش طبیعی با منابع مناسب فراهم آید، به‌طور کامل بر‌طرف شوند.»
 
از‌ جمله مباحث مهم دومین بخش کتاب «آنزیم‌های هضم‌کننده» است، در این بخش می‌خوانیم: «مکمل‌هایی با آنزیم‌های هضم‌ غذا یکی از موثر‌‌ترین روش‌های حمایت از سیستم گوارش شما می‌باشند. سیستم هضم غذا، یکی از پرکار‌ترین سیستم‌های فعال در بدن ما است و اغلب ما واقعا از آن کار می‌کشیم. «ویکی فولر» در کتابش «قدرت شفابخش آنزیم‌ها» می‌‌نویسد: «هشتاد درصد از انرژی بدن ما صرف مراحل هضم غذا می‌شود. اگر شما دچار ضربه یا آسیب شوید، استرس داشته باشید، در آب و هوای خیلی گرم یا خیلی سرد قرار بگیرید، باردار باشید یا مدام سفر کنید، میزان زیادی از آنزیم‌های مازاد را باید به بدنتان برسانید. سالمندی، توانایی ما را برای آنزیم‌های ضروری کاهش می‌دهد.»
 
نویسنده در سومین بخش کتاب نیز درباره نفخ معده آورده است: «با خوشحالی اعلام می‌کنم که نفخ معده علامت مشترک نابودی باکتری‌های بدن باشد. مخمر‌ها از شکر تغذیه می‌‌کنند و برنامه پاکسازی میزان شکر را در بدن شما تنظیم می‌‌سازد. این یک خبر خوب است؛ اما خبر بد این است که به‌طور همزمان قدر دانستن این تغییر خاص در بدنتان و حفظ یک زندگی اجتماعی، کار ساده‌ای نیست. علائم پاکسازی درست مانند احساسات هستند؛‌ بهتر است نشان داده شوند نه آنکه سرکوب شوند. تا آنجا که می‌توانید سعی کنید که فلسفه «بیرون ریختن بهتر از درون‌ریزی» را بپذیرید و به قواعد طبیعی بدنتان توجه کنید.»
 
در بخش چهارم و در ادامه مباحث درباره خشکی پوست بر این موارد تاکید شده است: «اکنون که ایجاد سموم در روده بزرگ شما کاهش یافته، غذا با سرعت بیشتری در سیستم گوارشی حرکت می‌کند. در نتیجه پوست ممکن است کمی خشک‌‌تر از معمول به‌نظر برسد. در این صورت مقداری اووکادو،‌ تخم‌های گیاهان و یا مغز‌ها را به رژیم غذایی خود اضافه و یا برخی چربی‌ها را که با پسیلیوم و پودر پاکسازی از بین می‌روند جایگزین نمایید. همچنین درون بدنتان را با افزودن یک قاشق دیگر روغن تخم کتان یا روغن نارگیل به معجون شیک سبز نرم‌تر و چرب‌تر کنید.»
 
در پنجمین بخش کتاب اشاره شده که در بین پاکسازی‌ها، در طول سال شما می‌توانید بر جنبه‌های مختلف برنامه پاکسازی برای حفظ سلامت بهینه تکیه کنید. برنامه را با حفظ آنچه برای شما مهم است ادامه دهید. چنانچه نوعی از غذاهای حیات‌بخش که مناسب است یافتید، آن‌را به‌کار برید.»
 
نویسنده در آخرین بخش کتاب در راستای ارائه «دستورالعمل تهیه چند نوع ماده غذایی ضروری برای پاکسازی» دستور‌العمل تهیه شیر‌فندق با بادام هندی یا بادام،‌ معجون شیک سبز،‌ خوراک تخم کتان و سوپ انرژی‌زای دکتر ویگمور را تشریح کرده است.
             
نخستین چاپ کتاب «سفری سبز تا سلامتی و زیبایی درون» با شمارگان یک‌هزار نسخه در 144 صفحه، به بهای 12 هزار تومان از سوی انتشارات سبزان به بازار نشر عرضه شده است. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 234170