28 بهمن، زادروز صادق هدایت

«از مرز انزوا» منتشر شد/ بازنشر کارت پستال‌های صادق هدایت بعد از 14 سال

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۸
 
 
کتاب«از مرز انزوا» به مناسب هشتادمین چاپ کتاب «بوف کور» و 28 بهمن، زادروز صادق هدایت، با کوشش جهانگیر هدایت روانه بازار نشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «از مرز انزوا» به مناسب هشتادمین چاپ کتاب «بوف کور» و 28 بهمن، زادروز صادق هدایت به کوشش جهانگیر هدایت (برادرزاده صادق هدایت) از سوی انتشارات کتاب آبان و انتشارات دید منتشر شد.این کتاب، مجموعه کارت پستال‌هایی است که صادق هدایت برای دوستان و نزدیکانش فرستاده‌است.

در این کتاب، عکس و نوشته 110  کارت پستالی که  هدایت برای دیگران ارسال کرده یا دیگران برای او ارسال کرده‌اند آورده شده است. از جمله آن‌ها می‌توان به کارت‌های ارسالی از طرف محمدعلی جمالزاده، محمد قزوینی، آرتور کریستین‌سن، پروفسور هانری ماسه و پروفسور حسابی برای این نویسنده سوررئالیست اشاره کرد.

جهانگیر هدایت نگهدارنده بسیاری از اسناد و مدارک، کتاب‌ها و دیگر یادگاری‌های بازمانده از صادق هدایت است، که بخشی از آنها را در سال‌های اخیر در قالب کتاب‌های مختلف منتشر کرده است. کتاب «از مرز انزوا» آخرین حلقه این زنجیر تا امروز محسوب می‌شود.

در مقدمه این کتاب آمده است: «صادق هدایت نویسنده نام‌آوری است که نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان یکی از مشهورترین نویسندگان معاصر زبان فارسی برای فرهنگ و تمدن و ادبیات این مملکت اعتبار و حیثیتی فراهم آورده است، در ایام عمر کوتاه خود به نامه‌نگاری علاقه خاصی داشت. نخستین کارت پستال را هدایت مشترکا با برادرهایش عیسی و محمود برای پدرشان، که در آن ایام در مأموریت فارس بود، فرستادند.

آلبوم کارت پستال‌های صادق هدایت در اسفندماه سال 1380 به مناسبت یک‌صدمین سالگرد تولد او به نام «از مرز انزوا» انتشار یافت و بسیار مورد توجه صاحب‌نظران قرار گرفت.

میان چاپ اول این مجموعه و چاپ فعلی متجاوز از 14 سال فاصله واقع شده است، چاپ قبلی توسط نشر چشمه منتشر شده است.»

در یکی از نامه‌های ارسالی محمدعلی جمال‌زاده به هدایت آمده است: «حضور جناب مستطاب اجل آقای میرزاصادق خان هدایت اقباله، عضو وزارت امور خارجه از لب دریای بلژیک جای آن دوست عزیز را خالی می‌کنم. خدمت دوستان مهربان آقایان مینوی و علوی و فرزاد و مین باشیان خیلی سلام دارم خدا می‌داند جای دوستان چقدر اینجا خالی است و با حضور دوستان نقص مهم این محل قشنگ که تنهایی است، کاملاً رفع می‌گردید.»جهانگیر هدایت، تالیف، شرکت گرافیک دید، طراحی گرافیک، ثمینه اتفاق، صفحه‌آرائی، لیلا نقاش، مدیریت پروژه، کامران کوهستانی و مانی فرسایی، ویراستاری کتاب «از مرز انزوا» را انجام داده‌اند.

کتاب «از مرز انزوا» در 236 صفحه در قطع وزیری به بهای 35  هزار تومان در شمارگان هزار و 500 نسخه از سوی انتشارات کتاب آبان و انتشارات دید منتشر شده‌است.

 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این کتاب به لینک زیر مراجعه کنید:

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 233450