«نامه‌هایی به هیچ‌کس» نوشته شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۰
 
 
انتشارات پیدایش، کتاب «نامه‌هایی به هیچ‌کس» نوشته احمد اکبرپور را به دست نوجوانان رساند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «نامه‌هایی به هیچ‌کس» نوشته احمد اکبرپور، رمانی سوررئال است که به ماجراها و نامه‌نگاری‌های پسری در جنوب کشور می‌پردازد.

احمد اکبرپور در پایان این کتاب نوشته است: چند سال پیش کتابی با عنوان«رویاهای جنوبی» را برای چاپ به انتشارات منادی تربیت داده‌ام. این کتاب علاوه بر برگزیده شدن در شورای کتاب کودک، کاندیدای کتاب سال هم شد و منادی تربیت دوبار آن را چاپ کرد اما در کش و قوس‌ سال‌های تحریم، از چاپ سوم آن منصرف شد. که در نهایت با مساعدت مدیران منادی تربیت این کتاب پس گرفته شد و بعد از بازنویسی آن را برای چاپ به نشر پیدایش دادم. «نامه‌هایی به هیچ‌کس» درواقع همان کتاب است.

در بخشی از پشت جلد این کتاب نوشته شده است: «مرد عموه‌مهوان، این همه سال، چرا نیامده بود. زمین زیر پایم در می‌رفت و سوغاتی‌ها کوهی بودند روی دستم. روی آب، انگار راه می‌رفتم و پاهایم هیچ‌گاه به زمین نمی‌رسید...دنیا که آرام آرام می‌آمد سرجای اولش، مهوان و مردش را دیدم، مال همان سال‌ها...»

ماجرای این رمان در قالب 10 فصل به هم پیوسته بیان می‌شود. شب مهتاب، مرد آبی‌پوش، بی‌بی زیتون، الاغ و قصه، پرنده‌هتای روشن، لبخندهای رنگی، پرنده ناشناس، چشمانی پر از دریا، میهمانی دریا و عقاب جوان عنوان‌های فصل‌های این کتاب است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «از ده خودمان که گذشتیم هوا روشن‌تر شده بود. رسیده بودیم به صحرایی درندشت که تپه‌های کوچکی توی آن سر درآورده بود. پدر، فراش مدرسه‌ای بود توی چندتا ده آن طرف‌تر- که دو برابر ده ما بود. شاید بیشتر از دو برابر هم بود؛ چون درمانگاه داشت و چند تا مغازه. فقط من مدرسه می‌رفتم و پسر کدخدا. او کلاس چهار بود و من کلاس پنج. اگر امسال قبول می‌شدم باید می‌رفتم مدرسه شهر...»
 
انتشارات پیدایش، کتاب «نامه‌هایی به هیچ‌کس» را در قالب 84 صفحه با شمارگان هزار نسخه و قیمت 80 هزار ریال منتشر کرده است.
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 228607