«چگونه زندگی آغاز شد» به چاپ دوم رسید

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۶
 
 
انتشارات خانه تاریخ و تصویر ابریشمی، چاپ دوم کتاب «چگونه زندگی آغاز شد» نوشته ریچارد کرینگتون را با ترجمه نادر میرسعیدی منتشر کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «چگونه زندگی آغاز شد» نوشته ریچارد کرینگتون با ترجمه نادر میرسعیدی به مخاطبان کمک می‌کند تا با چگونگی تولد کره زمین و سرگذشت هیجان انگیز روند زندگی موجودات مختلف بر روی آن آشنا شوند.
 
هیچ کس سن دقیق کره زمین را که بر روی آن زندگی می‌کنیم، نمی‌داند. تا مدتی قبل مردم تصور می‌کردند که کره زمین به مدت پنج یا 6 هزار سال وجود داشته است، اما این عقیده اکنون کاملا غلط دانسته می‌شود. دانشمندان می‌گویند کره زمین دست کم سه هزار میلیون سال پیش تشکیل شد و طی بیش از نیمی از این مدت طولانی ابدا زندگی وجود نداشت. سخن گفتن درباره چندین میلیون سال آسان است اما درک این که به چه معنی است تقریبا چنین آسان نیست.
 
کتاب «چگونه زندگی آغاز شد» برای نخستین بار در سال 1391 از سوی انتشارات خانه تاریخ و تصویر ابریشمی منتشر شد و به تازگی به چاپ دوم رسیده است. «صخره‌ها سرگذشتی هیجان انگیز را حکایت می‌کنند»، «کره زمین متولد می‌شود»، «کره زمین رو به سردی می‌رود»، «ماجرای زندگی آغاز می‌شود»، «عصر ماهیان»، «زندگی به خشکی دست می‌اندازد»، «عصر خزندگان»، «پستانداران وارث کره زمین می‌شوند» و «نیاکان انسان و نخستین آدمیان»، فهرست موضوعاتی است که در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته‌ است.


 
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «نخستین گربه‌ها موسوم به «میاسیدها» بودند و به تدریج به حیواناتی چون گربه دندان شمشیری با عظمت تبدیل شدند. در بخش‌های گرم‌تر جهان همچون آمریکای جنوبی چند حیوان شبیه حیواناتی که امروزه می‎‌شناسیم اما به شکلی غول‌پیکر وجود داشتند تصویر این صفحه تنبل زمینی عظیم‌الجثه موسوم به «مگاتریوم» و «دائدیکوروس آرمادیلوی» غول‌پیکر را نشان می‌دهد. این تنبل‌های زمینی اولیه گاه تا بیست پا طول رشد می‌کردند و روی لبه‌های بیرونی پاهایشان که چنگال‌های بلندی داشتند به طرف داخل خم می‌شدند و ناشیانه گام برمی‌داشتند. برخی از آرمادیلوهای غول‌پیکر به ارتفاع یک انسان بودند و دم گره‌دار عجیبی همانند چماق‌های جنگی بسیار بزرگ داشتند...»
 
انتشارات خانه تاریخ و تصویر ابریشمی، چاپ دوم کتاب «چگونه زندگی آغاز شد» را در قالب 48 صفحه مصور با شمارگان هزار نسخه و قیمت سه هزار تومان منتشر کرده است.
 
برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به نشانی زیر مراجعه کنید:
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 225127