راهکارهای دستیابی به استراتژی پیروزی را در «بازی برد» بخوانید

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۹
 
 
«بازی برد» راهنمایی خودآموز درباره استراتژی است که مهم‌ترین هدف آن آشنایی با «کاربرد مفهوم استراتژی» آن هم با شیوه کاربردی است.
 
به گزارشخبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کتاب «بازی برد» مفهوم پیچیده «استراتژی» به یک بازی ساده تبدیل می‌شود و «برد» کاربرد موفقیت‌آمیز استراتژی است که نویسنده چگونگی آن را شرح می‌دهد. نویسندگان در این کتاب، جهت و ابزار موفقیت در کسب و کار را در اختیار خواننده قرار می‌دهند. علاوه بر این، پیشینه نویسندگان به عنوان مدیر حرفه‌ای و استاد دانشگاه پیوند میان دانش و کاربرد آن را به مخاطب یادآور می‌شود.

کتاب «بازی برد» ابتدا برایتان روشن می‌کند که استراتژی چه چیز نیست! سپس نویسنده شرح می‌دهد که چطور می‌توانید پیروزی و کسب موفقیت در فعالیت خود را جایگزین حضور ماندگار در حوزه کسب و کار خود کنید.

مطالب کتاب با پرسش‌هایی که در فصول مختلف مطرح می‌شوند، ذهن شما را درگیر مسأله کاری خودتان می‌کند تا خواه‌ناخواه به کسب و کار خود بیندیشید و از این طریق، به نحوی شیرین و دلپذیر و البته ناخودآگاه به سمت یک استراتژی برد هدایت شوید. از طرفی، نبایدهای مطرح‌شده در پایان هر فصل شما را در مسیر درست نگه می‌دارد و از خروج شما از محدوده علمی و کاربردی صحیح جلوگیری می‌کند. این کتاب شما را در میان راه دستیابی به هدف رها نمی‌کند تا انگیزه خود را حفظ کنید و در نهایت تجربه‌ای اثربخش داشته باشید.

«بازی برد» برای رسیدن به این هدف، از راهکار کاربردی مرحله به مرحله دانش موجود استفاده می‌کند. وقتی شما گام به گام به هدف نزدیک می‌شوید، طعم موفقیت را بهتر می‌چشید. اگر نمودارها و جدول‌های مربوط به مباحث مختلف را جدی بگیرید و با توجه و دقت آنها را بررسی کنید و به پرسش‌های آنها در رابطه با کسب و کارتان پاسخ دهید، در این راه گام‌های مطمئن‌تری برخواهید داشت.

نویسندگان این کتاب از طریق ارائه وضعیت یک شرکت از شما می‌خواهند که در بهبود شرایط آن تلاش کنید. این ابتکار کاربردی باعث می‌شود که از طریق همانندسازی با قهرمان این ماجرا به اهمیت پیچیدگی‌های مدیریتی کسب و کار خود پی ببرید و از میزان دانش اجتماعی خود برای توسعه آن آگاه شوید. البته شاید در این مسیر بارها به خود ببالید که در مواردی کاملا آگاهانه و درست عمل کرده‌اید!

سید حسین جلالی، مترجم کتاب «بازی برد»، متولد 1366 و دانشجوی مقطع دکترای مدیریت استراتژیک دانشگاه تهران است. اولین تجربه نویسندگی جلالی پیوند نزدیکی با زمینه فعالیت حرفه‌ای و تحقیقاتی او به عنوان مشاور و محقق حوزه مدیریت استراتژیک دارد. دومین ترجمه جلالی کتاب معروف ریتا مک گراث درباره مفهوم مزیت رقابتی پایدار پورتر است که به زودی از سوی انتشارات آریانا قلم منتشر خواهد شد.

«بازی برد» نوشته ای. جی. لافلی و راجر مارتین، با ترجمه سید حسین جلالی، در 224 صفحه، با شمارگان 3 هزار نسخه و به قیمت 13 هزار و 800 تومان از سوی انتشارات آریانا قلم منتشر شده است.

برای تهیه این کتاب می‌توانید از طریق فروشگاه اینترنتی آریانا قلم به آدرس
www.AryanaGhalam.Com اقدام کنید.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 217944