چگونه می‌توانیم عشق به همه اطرافیان را عمق بخشیم؟/ اکنات ایسواران در کتاب خود پاسخ می‌دهد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۲
 
 
اکنات ایسواران در کتاب «عشق خداست» می‌کوشد نشان دهد که چگونه می‌توانیم عشق به همه اطرافیان را عمق بخشیم و چگونه می‌توانیم خدا را در ارتباطات روزمره‌مان بجوییم.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «عشق خداست» نوشته اکنات ایسواران با ترجمه شهرام نقش تبریزی به تازگی روانه کتابفروشی‌ها شده است.

اکنات ایسواران در سال 1910 در هند متولد شد. پیش از رفتن به آمریکا در سال 1959 در دانشگاه‌های هند به تدریس ادبیات انگلیسی اشتغال داشت و نیز به عنوان سخنران و نویسنده‌ای موفق شناخته شده بود. ایسواران 27 کتاب به تحریر در آورده که به حدود 30 زبان ترجمه شده است. برخی از آثار وی عبارتند از مدیتیشن، اجتناب از شتاب، زندگی شما پیام شماست، راه عشق و باگواد گیتا برای زندگی روزمره. او نزدیک به 40 سال بی‌وقفه آثار عرفانی کلاسیک جهان را تدریس و درباره آنها سخنرانی کرد. ایسواران به سال 1999 در گذشت.

در پشت جلد این کتاب می‌خوانیم: «عمیق‌ترین نیاز ما عشق ورزیدن تمام و کمال، جهانشمول و بی قید و شرط است: به بیان دیگر خود عشق شدن هر جا باشد، همه نیکی‌ها حاضرند. عشق ورزیدن دانستن است. عمل کردن است. همه راه‌های رسیدن به خداوند در مسیر عشق به وحدت می‌رسند. شیوه نگارش کتاب به این صورت است که در ابتدای هر فصل جملات و عباراتی از کتاب بهاگاواد گیتا ـ محبو‌ب‌ترین متن مقدس هندها ـ ذکر می‌کند و سپس با زبانی که با مخاطبان امروز ارتباط برقرار می‌کند به تعبیر و تاویل آن عبارات می‌پردازد. محور همه مطالبی که مطرح می‌شود مفهوم عشق است. نویسنده در این کتاب می‌کوشد نشان دهد که چگونه می‌توانیم عشق به همه اطرافیان را عمق بخشیم. چگونه می‌توانیم خدا را در ارتباطات روزمره‌مان بجوییم. منظور از عبارت «به پروردگارتان عشق بورزید» چیست. چرا تغییر عادات ریشه‌دار چنین دشوار است و چگونه می‌توان به این کار دست زد. تمرینات عملی برای یادگیری عشق کدامند.»

در بخشی از این کتاب آمده است: «همه ادیان بزرگ دنیا عشق را به همین گونه توصیف کرده‌اند. ادیان بزرگ نیز به ما می‌گویند به عشق نیازمندیم چراکه عشق، ماهیت حقیقی وجود ماست. مچتیلد می‌گوید روح از عشق ساخته شده است و همواره سودای بازگشت به عشق را در خود می‌پروراند. پس هرگز آرام و قرار و شادکامی را در دیگر چیزها نخواهد یافت. روح باید خود را در عشق محو و غرقه سازد.»

کتاب «عشق خداست» نوشته اکنات ایسواران با ترجمه شهرام نقش تبریزی و شمارگان هزار و 650 نسخه در 197 صفحه به بهای 9 هزار تومان به همت نشر ققنوس منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 217742