پنجمین مجموعه داستان یوریک کریم مسیحی منتشر شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۴
 
 
«نفس عمیق» پنجمین مجموعه ‌داستان یوریک کریم‌مسیحی، با هشت داستان به زندگی مردمانی می‌پردازد که در چنبره‌ روابط پُرتنش و بغرنج و انباشته از سوءتفاهمشان دست‌وپا می‌زنند تا بتوانند زندگیِ لرزانشان را سر پا نگهدارند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در این کتاب به مناسبات ویران انسانی اشاره شده است و انسان‌هایی که در کشاکش این روابط می‌خواهند زندگی خود را ادامه دهند و اساسا زندگی بهتری داشته باشند.

در داستان «خواب، خواب» آبیِ نوزاد نمی‌خوابد و زندگی پدر و مادرش را سیاه می‌کند.
 
در «خواب زغالی» آفتِ مرموزی به پای طِفلی نسترن می‌چسبد و همه را آشفته می‌کند.
 
در «گُل‌وگیاه، سگ‌وگربه...» شایان از هرگونه مسئولیت نگهداری موجودی زنده گریزان است.
 
در «نفسِ عمیق» کیان تجربه‌ای را در برزخِ واقعیت و خیال همچون کابوسی فاجعه‌بار می‌گذراند.
 
در «بچه‌ی دیگری» پیمانِ بچه‌ازدست‌داده در یاری رساندن به مادری که کودکش مجروح شده است جنبه‌ هراس‌آوری از کمک به دیگران را کشف می‌کند.
 
در «اختلاط» شاهینِ کارگر بعد از دو ماه کار در شهرستان به خانه می‌آید اما فرصتی چنددقیقه‌ای برای اختلاط با همسرش مرضیه خانوم پیدا نمی‌کند.
 
در «کثافت» سویه‌ کثیفی از زندگیِ تمیزِ آقای نارونی به چشمِ پیامِ بی‌تجربه آشکار می‌شود که وسوسه‌اش می‌کند.
 
در «او هیچ نگفت، من هم هیچ نگفتم» پیمان، بیماریِ کشنده دارد که همسرش پری نمی‌داند، و پری بیماری کشنده‌ای دارد که همسرش پیمان نمی‌داند، و هر دو می‌خواهند آینده‌ دیگری را پس از مرگ خودشان تأمین کنند.
 
یوریک کریم‌مسیحی داستان‌نویس، نمایشنامه‌نویس و منتقد عکس است و پیش از این چهار مجموعه‌داستان «طبقه‌ همکف»، «رویا، خاطره، شادی و دیگران»، «بزرگراه بزرگ» و «صد میدان» و عکس‌نوشته‌های «در جهت عکس»، «شب سپیده می‌زند» و «شب سپیده می‌زند، باری دیگر» و نمایشنامه‌ «جاده» را منتشر کرده است.
 
مجموعه داستان  «نفس عمیق» نوشته‌ یوریک کریم‌مسیحی ‌ در 192  صفحه و به قیمت 10 هزار تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 216316