«پاتریک کوک بورن» در ایندیپندنت بررسی کرد:

مروری بر کتابچه سری 116 صفحه‌ای که به صهیونیست‌ها کمک می‌کند تا حقایق را وارونه نشان دهند

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۴
 
 
سخنگویان صهیونیست‌در محافل رسمی طوری سخن می‌گویند که انگار 3 فلسطینی کشته‌شده و هزار صهیونیست! آن‌ها دروغ جلوه دادن وقایع تلخی که در غزه می‌گذرد را با آموختن از کتابچه خودآموز 116 صفحه‌ای بنام The Israel project's 2009 Global Language Dictionary نوشته دکتر فرانک لونتز یاد گرفته‌اند.
مروری بر کتابچه سری 116 صفحه‌ای که به صهیونیست‌ها کمک می‌کند تا حقایق را وارونه نشان دهند
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) فرانک لونتز – استراتژیست سیاسی و ناظر جمهوری‌خواه و کارشناس انتخاباتی- این کتاب را در 18 فصل برای صهیونیست‌ها نوشته تا فن تغییر واقعیات درباره فجایعی که علیه ملت مظلوم فلسطین انجام می‌دهند را یاد گرفته تا هنگام سخنرانی واژه‌های حساس برانگیز را بکار نبرند و چیزهایی بگویند که امریکایی‌ها و سایر سیاست‌مداران را مجاب کنند که حق با آن‌هاست و فلسطینی‌ها مقصر هستند.

25 قانون برای ایجاد ارتباطات مؤثر، دایره واژگانی که باید استفاده شوند، نحوه صحبت از حکومت خودمختار فلسطین، نحوه ایزوله کردن حماس (که ایران از آن حمایت می‌کند)، حق اسرائیل در انجام هر نوع جنایتی تحت عنوان دفاع از مرزها (درحالی‌که صحبت از مرزها به گفته لونتز باید سنجیده باشد تا کسی به مرزبندی مصنوعی اسرائیل انتقاد نکند)؛ ازجمله فصول این کتاب سراسر دوزوکلک است تا ذهن مردم جهان را منحرف کرده تا همگان تصور کنند که صهیونیست‌ها راست می‌گویند!! (که البته چنین نیست)

اما «پاتریک کوک بورن» در پایگاه اطلاع‌رسانی ایندیپندنت {لینک} از زوایای مختلف این کتابچه سری را که در سال 2009 بین سیاسیون صهیونیست عرضه و بلافاصله توسط نیوزویک فاش شد، بررسی کرده و می‌گوید اگر «مارک ریگو» سخنگوی دولت صهیونیست این روزها با لحن آرام و نه پرخاشگرانه صحبت کرده و دم از صلح می‌زند به خاطر آموختن روش‌های کلاه‌برداری و سخنرانی‌های مظلوم گرایانه ای است که از خودآموز دکتر لونتز یاد گرفته است.

«کوک بورن» یادآوری می‌کند که دولت صهیونیست و دستگاه پروپاگاندای این رژیم این روزها نمی‌تواند نوک حملات دروغین رسانه‌ای خود را متوجه ایران کند چراکه حماس بر سر جنگ در سوریه موضع متفاوتی از ایران گرفت و این روزها سعی کرده است دوباره خود را به ایران نزدیک کند.

دکتر فرانک لونتز نمایش همدلی ظاهری با فلسطینی‌ها را راه‌حل دیگری می‌داند که سخنگویان صهیونیست باید در فحوای کلام خود در محافل بین‌المللی بگنجانند و حتی از بمباران مردم بی‌گناه فلسطینی نیز یاد کنند!

لونتز در کتابچه سراسر «کلاش مآبانه» خود با حروف درشت می‌نویسد که رهبران اسرائیلی نباید هرگز دست به توجیه کشتار کودکان و زنان بزنند (کشتار 16 فلسطینی در پناهگاه سازمان ملل در بمباران غزه توسط اسرائیل در پنجشنبه گذشته و نحوه انتخاب واژگان توسط سخنگوی دولت صهیونیستی درباره این خبر گواه آموختن از این کتاب بود)

در این کتابچه واژگانی که درباره به‌اصطلاح «صلح پایدار» باید انتخاب‌شده و به کار گرفته شود و تأکید بر دروغ‌هایی مانند این: اسرائیل تمایل به صلح دارد، به‌وفور به چشم می‌خورد که وقتی با کشتاری که اکنون در غزه راه افتاده مقایسه می‌شود، می‌توان فهمید چرا غاصبان صهیونیست لحن آرام و حق‌به‌جانبی گرفته‌اند، گویی 1000 صهیونیست کشته‌شده و فقط 3 فلسطینی کشته‌شده است!! و این یعنی وارونه جلوه داده وقایع تاریخی علیه ملت مظلوم فلسطین.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 204196