?> ?> کتاب مرد خستگی‌ناپذیر خان‌طومان روی پله دوم نشست | ایبنا
چاپ دوم روایت زندگی و خاطرات شهید مدافع حرم؛ مهندس حسن رجایی‌فر که در خان‌طومان سوریه آسمانی شد توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر روانه بازار شد.
کتاب مرد خستگی‌ناپذیر خان‌طومان روی پله دوم نشست
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)‌؛ مصیب معصومیان نویسنده و پژوهشگر انقلابی که خود از مدافعین حرم عقیله بنی هاشم(ع) و از یاران نزدیک شهدای خان طومان است مدتی است کمر همت بسته که دینش را به همرزمانش ادا کند. وی که تاکنون بیش از 10 عنوان  کتاب با موضوعات خاطرات شهدای مظلوم خانطومان نگاشته است، این بار به سراغ مرد خستگی ناپذیر خانطومان رفته است؛ رفیقی که در خان طومان آسمانی شد و چندی پیش پیکرش پس از چهارسال به میهن اسلامی بازگشت و دوباره مهمان خانه همرزمش(مصیب معصومیان) شد.

شهید حسن رجایی‌فر، از جمله رزمندگانی است که از نسل سوم انقلاب اسلامی است و با حضور در میدان‌های علمی و عملی و با روحیه ای جهادی، در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی و اطاعت از ولی امر مسلمین سر از پا نشناخت. حضور در دفاع از مرزهای جغرافیایی سیاسی کشور در جنوب شرق و شمال غرب و به دنبال آن در دفاع از مرزهای اعتقادی به عنوان مدافع حرم در سوریه شرکت و افتخار جانبازی را کسب کرد. در مراحل بعدی حضورش در دفاع از حرم اهل بیت(ع) در نبرد خان طومان سال 1395 با حماسه سازی و خستگی ناپذیری، پس از رزم سنگین 22 روزه در مناطق عملیاتی حلب، خان طومان مردانه جنگید و در روز پنجشنبه 16 اردیبهشت 1395 در عملیات ناجوانمردانه دشمن، در حالی که نیروها در زمان نه صلح و نه جنگ بودند مورد هجوم همه جانبه از جمله حملات انتحاری دشمنان احرارالشام، جیش الفتح، داعش و... قرار گرفتند و به همراه 14 لاله خونین بال استان همیشه لاله‌خیز مازندران به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و پیکرشان به تازگی بعد از چهار سال به وطن بازگشته است.

مصیب معصومیان درباره نگارش کتاب می‌گوید: «از صورت پیر و سال‌ها زحمت‌کشیده‌شان می‌توانستی بخوانی. دیگر حیرت‌زده به آنچه آن‌ها می‌گفتند، گوش می‌دادم. گاه می‌پرسیدم و گاهی از خاطرات تکان‌دهنده پدر شهید، اشکم جاری می‌شد. مات می‌شدم و همه این‌ها شوق شنیدن مصاحبه را در من دوچندان می‌کرد.»

در بین حرف‌هایش فهمیدم که همه اتفاقات مهم و بزرگ زندگی حسن‌آقا از قبل به او الهام می‌شد. این الهامات و قصه‌های شنیدنی آن، مرا مجاب می‌کرد که فقط شنونده باشم و بیشتر راغب شدم که زندگی مرد خستگی‌ناپذیر مهندس شمالی خان‌طومان را بدانم. در طی چند جلسه، مجموعاً 250 دقیقه از پدر و مادر شهید مصاحبه گرفتم. در آخرین جلسه، پدر شهید جزوه چاپ‌شده‌ای به من داد که دست‌نوشته حسن‌آقا در آن بود. تا به منزل خودم برگشتم، تقریباً اواخر شب، شروع کردم به خواندن. حیران شدم وقتی اتفاقات زندگی حسن‌آقا را خواندم که با قلم خودش نوشته بود. اتفاقات را در چهارده بند آورده بود. شاید به نیت چهارده معصوم چنین نوشته؛ اما هرچه بود، نیت خدایی حسن‌آقا در نوشته‌هایش جاری است

گزیده متن
به نظرت شروع مسیر شهادت کجاست؟ جنگ؟ جبهه؟
ثبت نام در نیروهای مسلح؟
نه جانم! شروع راه شهادت از همین جاییه که ایستادی.
اگه دنبال فیض شهادتی، باید منش شهدا رو داشته باشی.
یه قول سردار شهید قاسم سلیمانی: « شرط شهید شدن، شهید بودنه.»
شهید رجایی فر از خیلی وقت پیش از شهادتش، حواله عاشقی رو گرفته بود.


چاپ دوم کتاب زندگی و خاطرات شهید مدافع حرم حسن رجایی فر(مرد خستگی‌ناپذیر خان‌طومان) در قطع رقعی و 208 صفحه به قلم مصیب معصومیان همزمان با بازگشت پیکر این شهید عزیز و چند تن از همرزمانش از خان‌طومان توسط انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شد.
کد مطلب : ۲۹۷۵۶۵
http://www.ibna.ir/vdcb0zb5srhb9sp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما